Przeskocz do treści

Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu – 28 lutego 2021

1/ DZISIAJ

podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu  o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału także w Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8:00. i 18:00, oraz o godz. 16:30 z udziałem dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, którzy w ubiegłym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyli.

2/ JUTRO

po raz kolejny obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach pamiętajmy o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego, o których pamięć miała być zapomniana. Pamiętajmy o ich ogromnym cierpieniu i ofierze, którą przez tyle lat składali.

Także jutro Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. o g. 18:00 oraz spotkanie formacyjne. Tematem będzie tzw. Dopust Boży.

3/ WE ŚRODĘ

przypada kolejna rocznica nominacji Kardynała K. Nycza na Arcybiskupa Warszawskiego, a w czwartej Jego imieniny. Włączmy do naszych modlitw intencje za Pasterza naszej Archidiecezji.

4/ W TYM TYGODNIU

Z racji I czwartku będziemy się modlić w intencji powołanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek spowiedź dla dzieci od g. 16:00. Zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej. O g. 16:30 - jak zwykle w Wielkim Poście - Droga Krzyżowa.

W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Członków Róż Różańcowych.

5/ POZOSTAŁE

Informujemy także, że za dwa tygodnie, tj. w IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Już dzisiaj zachęcamy do licznego w nich udziału.

W kiosku tez można, jak zwykle nabyć nowe numery gazet i czasopism. Także w kiosku oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest  na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii. Przypominamy tez o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz naszej parafialnej CARITAS.

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy przygotowania do instalacji paneli fotowoltaicznych. Mamy nadzieje, ze nie tylko rachunki za prąd będą mniejsze, ale jednocześnie przyczynimy się większej troski o ekologię. Oczywiście najpierw musimy ponieść większe koszty, które ufamy, że po kilku latach nam się zwrócą z nadwyżką.