Przeskocz do treści

Ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu – 20 grudnia 2020

1/ DZISIAJ
Grupie Charytatywnej zwłaszcza młodym - nowym Wolontariuszom oraz bardzo licznym Sponsorom i Ofiarodawcom składamy podziękowanie za zorganizowana pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii.). Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich Ofiarodawców, Darczyńców, Sponsorów i Potrzebujących będzie odprawiona podczas Pasterki o g. 22.00 w górnym kościele.

Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kiosku parafialnym można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko. Nie ma już świec.

2/ WE ŚRODĘ
Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę o g. 16.00.
Spowiadać będziemy do środy włącznie od g. 16.30 po południu oraz podczas każdej Mszy św.

3/ WE CZWARTEK
Wigilia. Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy, czyli jeden posiłek do syta, jak i jakościowy; nie spożywamy pokarmów mięsnych. Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma św., zwłaszcza fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.

Kancelaria w wigilię 24 grudnia nie będzie czynna. W wigilię nie będzie żadnej wieczornej Mszy św.

Informujemy zaś, że Pasterka będzie odprawiona tradycyjnie o północy - z racji sanitarnych zarówno w górnym i dolnym kościele oraz o g. 22:00 (też w górnym i dolnym kościele). Serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieje, że miejsca dla wszystkich chętnych wystarczy.

W I i II Dzień Świąt Msze św. odprawiane będą wg porządku świątecznego. Zapraszamy do udziału w nich.

Następna niedziela 27 grudnia jest Niedzielą Świętej Rodziny. Zapraszamy wiec całe Rodziny (wraz z dziećmi). Będzie okazja do wspólnej modlitwy za Małżonków i Rodziny oraz indywidualnego błogosławieństwa. Licząc się z większą obecnością Wiernych od przyszłej niedzieli (tj. 27 grudnia) będzie odprawiana (do odwołania) dodatkowa Msza św. o g. 17.00.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

We czwartek (wigilia) nie będzie Mszy św. wieczornej, natomiast serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która odprawiona będzie we czwartek o g. 22.00 i 24.00 (zarówno w górnym jak i dolnym kościele.)