Przeskocz do treści

Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu – 13 grudnia 2020

1/ DZISIAJ rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy Św. zarówno w górnym, jak i dolnym kościele.

W poniedziałek i środę o g. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy, więc do wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Wtorek będzie dniem spowiedzi. Spowiadać będziemy od g. 8.00 – 11.00 i od 15.00 – 20.00.
Prosimy tak zorganizować sobie zajęcia, aby nikogo na rekolekcjach nie zabrakło. Zapraszamy także do spowiedzi. Prosimy więc, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę, bo może się okazać, ze zabraknie nam czasu..
W czasie rekolekcji kancelaria nie będzie czynna.

Można nabywać opłatki oraz świece Caritas. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko.

Paczki (tzw. bezdotykowe) dla najbardziej biednych i potrzebujących rozwożone będą przez woluntariuszy Caritas w przyszłym tygodniu. Msza św. za wszystkich Ofiarodawców, Sponsorów, Woluntariuszy i Potrzebujących odprawiona będzie podczas pasterki o północy.

Przypominamy, ze od przyszłej niedzieli Godzinki będą śpiewane po Mszy św. o g. 7.00, a wypominki przed Mszą św.

Jak powszechnie wiadomo: w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy w tradycyjnej formie (odwiedzin w domu). Co do sposobu i terminu kolędy bliższe informacje podamy w czasie Świąt.

Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej - m.in. a naszym kiosku parafialnym.

Osoby, które chciałyby się bardziej zaangażować w przygotowanie liturgii w czasie Świąt Bożego Narodzenia (tzn. przygotować czytania, może psalm) proszone są o zgłoszenie się do zakrystii - najlepiej w tym tygodniu.