Przeskocz do treści

Ogłoszenia na II niedzielę Adwentu – 6 grudnia 2020

1/ DZISIAJ:
W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w roratach odprawianych w każdy dzień powszedni o g. 6:30 rano oraz o 17:00 po południu. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w roratach w ubiegłym tygodniu.

Można nabywać opłatki oraz świece (przygotowane przez naszych Parafian dla naszego parafialnego oddziału) Caritas. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewanie. Całkowity dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na świąteczną pomoc żywnościową dla ubogich rodzin naszej Parafii.

Dzisiaj także swoje imieniny obchodzi diakon Mikołaj, który odbywa w naszej Parafii praktykę duszpasterską. Msza święta w jego intencji będzie odprawiona o g. 10:00 (w górnym kościele). Polecajmy go także w naszej prywatnej modlitwie.

2/ JUTRO:
o g. 18:00 Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej i całej Wspólnoty parafialnej.

2/ WE WTOREK
przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Z tej racji po roratach o g. 6:30 zapraszamy do śpiewu Godzinek. Natomiast po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która potrwa do wieczornej Mszy. O g. 12:00 (w ramach tzw. Godzinie łaski) modlitwa Anioł Pański i Różaniec.

3/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczynają się w naszym kościele Rekolekcje Adwentowe. W niedzielę, poniedziałek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W poniedziałek i środę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 i 20:00. Zachęcamy do wysłuchania nauk rekolekcyjnych.
Przyszły wtorek będzie dniem spowiedzi. Spowiadać będziemy w godz. 8:00 – 11:00 i 15:00 – 20:00.
Prosimy tak zorganizować sobie zajęcia, aby nikogo na rekolekcjach nie zabrakło. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej już wtedy, aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę, bowiem ze względu na ograniczenia covidowe może być kłopot. Można się spowiadać każdego dnia przed lub podczas Mszy św.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu w najbliższą sobotę. O g. 9:30 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły nr 352, 289 i innych szkół spoza Parafii, natomiast o g. 11:00 - rodziców, których dzieci chodzą do szkoły nr 80 (rodzice przychodzą bez dzieci).