Przeskocz do treści

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 29 listopada 2020

1/ DZISIAJ:
rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach Św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków. Ze względu na liczne ograniczenia obecności w kościele bardzo zachęcamy do wspólnej modlitwy w domu.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.30. Wszystkich zapraszamy z lampionami, a dzieci w tym roku zapraszamy zwłaszcza w soboty na g. 6.30. Niestety w nie będzie wspólnego śniadania w domu parafialnym. Ale może znajdzie się coś innego. Ponieważ nie wszyscy będą mogli przyjść rano zapraszamy także w tygodniu z lampionami na Msze św. o g. 17.00.

Zachęcamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. Rekolekcje zaczną się w III niedzielę adwentu, czyli 13 grudnia.

Od dzisiaj natomiast można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki te były poświęcone podczas Mszy Św. o g. 7.00. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.

2/ WE WTOREK, 1 grudnia ostatnia Msza św. gregoriańska za zmarłych.

3/ W CZWARTEK:
przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania.

4/ W PIĄTEK:
I piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania Msza św. o g. 17.00. Spowiedź przed Mszą św.

5/ W SOBOTĘ:
po Mszy św. o g. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Kołek Różańcowych.

6/ INFORMUJEMY, ŻE:
Od niedzieli przyszłego tygodnia w kiosku oraz przedsionku kościoła będzie można nabyć parafialne świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół. Takie ofiary można także składać do puszki w przedsionku kościoła.