Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020

1/ DZIŚ:
Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Gdy będzie więcej osób Msze sw. będą odprawiane zarówno w kościele górnym jak i dolnym jednocześnie.
DZISIAJ o g. 17:00 odprawione zostanie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową za zmarłych.
Ponieważ dzisiaj i jutro nie można odwiedzać cmentarzy tym bardziej zachęcamy do modlitwy w domu i kościele.

2/ JUTRO:

  • Dzień Zaduszny. Msze św. odprawiane będą wg porządku dnia powszechnego, czyli o g. 6:30, 8:00, 17:00 (gregorianka za zmarłych) i 18:00 oraz dodatkowo o g. 10:00. O g. 16:00 odbędzie się procesja żałobna z wypomninkami jednorazowymi.
  • Przypominamy też, że od jutra przez kolejne 30 dni o g. 17:00 odprawiana będzie Msza św. tzw. gregoriańska za zmarłych.
  • Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. W dalszym ciągu można też zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  • Od jutra też do końca listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych (8 wybranych dni). Konieczne jest jednak nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.
  • Z tej racji przez cały listopad oprócz kaplicy adoracji będzie otwarty górny kościół.
  • Wszyscy chorzy i starsi oraz ci, którzy nie mogą lub boja się wychodzić z domu mogą ten odpust otrzymać, łącząc się duchowo ze Wspólnotą Kościoła.

3/ W PIĄTEK
Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

Przeżywając ostatnie bolesne wydarzenia w naszej Ojczyźnie, pragniemy najbliższy piątek uczynić dniem pokuty i zadośćuczynienia. Z tej racji po Mszy św. o g. 8:00 i 18:00 odprawione będzie nabożeństwo ekspiacyjne. Natomiast o g. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy także do postu o chlebie i wodzie.

4/ W SOBOTĘ
O g. 8:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, modlitwa i spotkanie Kółek Różańcowych

5/ INFORMUJEMY, ŻE
Jutro (2 listopada) kancelaria nie będzie czynna.