Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXIX niedzielę zwykłą – 18 października 2020

1/ DZISIAJ
Obchodzimy dzień modlitw za misje i misjonarzy. Przypadające także dziś wspomnienie św. Łukasza jest również okazją do modlitwy za lekarzy, pielęgniarki i całą służbę zdrowia. Pamiętajmy o nich zwłaszcza w tym trudnym dla nich czasie. W ich intencji zostanie tez odprawione dzisiaj nabożeństwo różańcowe.

2/ JUTRO
Przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Przez Jego wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu całą Ojczyznę, a zwłaszcza ludzi pracy.

3/ INFORMUJEMY, ŻE:
W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki. Kartki z imionami i nazwiskami za Zmarłych można składach w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że nasza modlitwa za zmarłych jest znakiem miłości, pamięci i pomocą Im w drodze do pełnego spotkania z Jezusem. Pamiętajmy o nich tym bardziej, że pewnie nie można będzie odwiedzać ich grobów.
W październiku i listopadzie są jeszcze (zwłaszcza rano) wolne intencje mszalne.

W kiosku parafialnym można nabyć nowe numery gazet i czasopism.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Kardynał K. Nycz Arcybiskup Warszawski udzielił dyspensy wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć we Mszach niedzielnych i świątecznych (tzn. nie mają grzechu, jeśli nie będą fizycznie uczestniczyć we Mszy). Zachęcamy jednak do uczestnictwa przez radio czy telewizję.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (tj. 1 osoba na 7 m2) w naszym kościele może przebywać ok. 200 osób. Gdy będzie trzeba, będziemy też odprawiać Msze św. w dolnym kościele. Przypominamy jednak o noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk, zachowaniu odpowiednich odległości oraz szczególnej ostrożności - zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii Świętej.