Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą – 11 października 2020

1/ DZIŚ:
w całej Polsce z racji zbliżającej się 42 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Papieża obchodzimy kolejny Dzień Papieski pt. „TOTUS TUUS”. Z tej racji podobnie jak w całej Polsce przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.
Po każdej Mszy św. będzie można (dla chętnych) otrzymać błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. o g. 13:00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.
Natomiast o g. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. dla Młodzieży. Będzie tez okazja by zapoznać się z młodzieżowym Ruchem KSM. Zapraszamy nie tylko Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

2/ WE WTOREK
przypadają Imieniny S. Honoraty. Z tej racji o g. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa, a po Mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń. Serdecznie zapraszamy.

Natomiast z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o g. 18:09 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe wraz z procesją fatimską. Rozważania tajemnic bolesnych przygotuje Wspólnota Neokatechumenalna.

3/ W ŚRODĘ
przypada ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ, tzw. Dzień Nauczyciela. w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Nauczycielach, Wychowawcach i Pedagogach. W ich intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. i podczas wieczornego Różańca.


4/ W SOBOTĘ
podczas Mszy św. o g. 18:00 Kardynał Kazimierz Nycz udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży. Ponieważ zostały zakończone prace przy budowie wieży, po Mszy św. odbędzie się jej poświęcenie. Będziemy się więc modlić w intencji Bierzmowanych , Świadków, Rodziców a także za Architektów, Inżynierów, Budowniczych oraz wszystkich Ofiarodawców.
Ze względu na sytuacje epidemiologiczną na Msze św. zapraszamy tylko Kandydatów, ich Świadków i ewentualnie Rodziców.
Z tej racji w sobotę nie będzie Mszy św. o g. 17:00 ani wieczornego nabożeństwa różańcowego.


5/ INFORMUJEMY, ŻE
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Mszę św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism,

Najbliższa niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako tzw. Niedziela misyjna. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za misje i misjonarzy. Także ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.