Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVI niedzielę zwykłą – 27 września 2020

1/ DZISIAJ
swoje imieniny i 35 rocznicę urodzin obchodzi Ks. Damian. Zapraszamy na Mszę św. o g. 10:00 sprawowaną m.in. w Jego intencji.
2/ JUTRO
na ulicach wielu miast, odbędzie się modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Chętnych zapraszamy pod krzyż przy ul. Reymonta o godz. 15:00

Także jutro przed Mszą św. o g. 18:00 będzie można posłuchać słów Kard. Stefana Wyszyńskiego, a podczas Mszy św. rozpoczynamy powakacyjne katechezy na Jego temat.

3/ WE WTOREK
swoje imieniny będzie obchodził Ks. Michał. Zapraszamy wiec zwłaszcza na Msze sw. o g. 8:00, podczas której będziemy się modlić w Jego intencji. Będzie tez okazja do złożenia życzeń.

Natomiast o g. 19:30 zapraszamy do dolnego kościoła na modlitewne spotkanie WIECZÓR Z JEZUSEM.

4/ WE CZWARTEK:
rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo to będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o g. 18:00, a w soboty po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17.15.
Nie będzie w tym roku osobnego nabożeństwa dla dzieci. Najmłodszych i młodzież zapraszamy zwłaszcza we wtorki i czwartki razem z rodzicami i dziadkami po Mszy sw. o g. 18:00. Zachęcamy Parafian do tej prostej, ale jakże pięknej i skutecznej modlitwy, o którą tyle razy upominała się Matka Boża w objawieniach z ubiegłego stulecia. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy w domu.
Jednocześnie informujemy, że od czwartku w dni powszednie nie będzie Mszy sw. o g. 19:00, Msza św. będzie natomiast o g. 17:00.

5/ W TYM TYGODNIU

 • przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • We czwartek będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek spowiedź dla dzieci przed Mszą św. o g. 17:00 (nie będzie Mszy o 19!).
  -W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kółek Różańcowych.
  6/ W SOBOTĘ,
  3 października w ramach Młodzieżowego Laboratorium Wiary i powstającego w parafii KSM, ks. Andrzej zaprasza młodzież do teatru Roma na spektakl o kard. Wyszyńskim. Rezerwacja biletów w dniu dzisiejszym po Mszy św. w zakrystii; po teatrze niespodzianka. Wyjście wspólne: zbiórka o 9.15 przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego, prosimy zarezerwować czas do 14.30.
  W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism,

Wspólnota Neokatechumenalna w dalszym ciągu zaprasza na katechezy w każdy poniedziałek i czwartek o g. 19:30.
Rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowanie do małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się w PIĄTKI o godz. 20:00 w sali Matki Bożej.

W najbliższym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii spotkania dla mam z małymi dziećmi. Zapraszamy Mamy z małymi dziećmi które chciałyby wzajemnie się poznać, poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin i spędzić wspólnie czas. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o 10:00 w Sali przy kancelarii parafialnej. Dokładne informacje dostępne są na stronie i funpage’u parafii.

Zamierzamy zmienić nagłośnienie na jeszcze lepsze i nowsze. Dlatego, jak pewnie wielu zauważyło, a jeszcze bardziej usłyszało zostały na czas próby zamontowane nowe kolumny głośnikowe. Jeśli będzie poprawa to zamontujemy je na stałe.
Dzisiaj w ambulansie przed kościołem można oddać krew. Trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 60 lat i posiadać dokument tożsamości. Chętnych serdecznie zapraszamy.