Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą – 6 września 2020

1. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci z naszej Parafii. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów. Dzieci z klas I przynoszą do poświęcenia plecaki z przyborami szkolnymi.

Natomiast na 18:00 zapraszamy młodzież, która rozpoczęła kolejny rok nauczania i katechizacji.

Dzisiaj po każdej Mszy św. można do puszek złożyć ofiarę na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci (szkolne wyprawki i obiady w szkole). Natomiast bardzo prosimy, by na razie nie przynosić do Caritasu żadnych ubrań, zabawek ani innych przedmiotów.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele koncert pt. „Beethoven na Bielanach”. Utwory m. in. tego słynnego muzyka przedstawi Kwartet Camerata. Zapraszamy.

2. Pierwsze powakacyjne spotkanie Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, czyli jutro o g. 19:00. Spotkanie poprzedzi, jak zwykle Msza św. o g. 18:00.

3. Rodzicom dzieci, które we wrześniu przystąpią do I Komunii św. przypominamy o spotkaniu w najbliższy wtorek (szkoła Nr 80) oraz środę (szkoła Nr 352 i pozostali). Początek spotkania, w górnym kościele o g. 19.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodzice przychodzą bez dzieci.

We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, tzw. Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze sw.. Będziemy w naszej modlitwie prosić w intencji rolników i wszystkich pracujących na roli, o dobre urodzaje oraz by nikomu nie brakowało chleba.
We wtorek wieczorem o g. 21:00 TVP 1 przedstawi film „Ojciec i Pasterz - Stefan Kardynał Wyszyński”. Zachęcamy do jego obejrzenia.

4. W najbliższa niedziele po Mszy sw. o g. 18:00 procesja fatimska. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozważania – tajemnice chwalebne – przygotują członkowie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

5. Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej prosimy o odebranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej dla swojego dziecka. Deklaracje można pobrać na stronie parafialnej, w zakrystii, kancelarii oraz od katechetów kl. III w swojej szkole. Deklaracje należy oddać do końca września. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 10 października.

6. Od przyszłej niedzieli Msza św. o g. 11:30 będzie sprawowana zarówno w górnym jak i dolnym kościele. Do dolnego kościoła zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi młodszymi, czyli do II klasy. W górnym Msza św. dla dzieci starszych i ich Rodziców. Rodziców grających na różnych instrumentach, chętnych do czytania, czy śpiewu zapraszamy do współpracy w zorganizowaniu tej Mszy św.

7. Ministrantów zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w najbliższą sobotę o g. 10:00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami zapraszamy także w najbliższą sobotę o g. 10:30. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc w dotarciu chłopców na spotkanie. Natomiast dziewczynki ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholi. Próba w każdą niedzielę o 10:30.

8. Braciom z Totus Tuus przypominamy o spotkaniu w przyszłą niedziele po Mszy św. o g. 13:00. Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

9. W kiosku można, jak zwykle nabyć nowe numery gazet i czasopism.