Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXII niedzielę zwykłą – 30 sierpnia 2020

1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta inauguracja dla szkół podstawowych będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę (6 września) podczas Mszy św. o godz. 11:30. Zapraszamy więc zarówno rodziców, opiekunów, wychowawców jak i dzieci. Dzieci z klas pierwszych przynoszą ze sobą do poświęcenia tornistry. Rozpoczęcie roku katechetycznego dla młodzieży również w niedzielę, ale o g. 18:00.

Także we wtorek obchodzić będziemy kolejną – 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tych dniach obchodzimy także 40 ROCZNICĘ WYDARZEŃ SIERPNIOWYCH. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich walczących w obronie naszej Ojczyzny. Dla poległych prośmy o nagrodę życia wiecznego oraz aby ich ofiara nie poszła na marne. Prośmy także o pomyślność dla naszego Narodu, by swoją teraźniejszość i dzień jutrzejszy budował w oparciu o dekalog i chrześcijańską tożsamość, a dla świata o trwały pokój.

Od WTORKU kancelaria będzie czynna zarówno w godzinach popołudniowych, jak i rannych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek spowiedź przed każdą Mszą św., dla dzieci od godz. 16:30, a o godz. 17:00 zapraszamy na Mszę św. W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kół Żywego Różańca.

3. W przyszłą NIEDZIELĘ po każdej Mszy świętej zbierane będą też ofiary do puszek na wyprawki szkolne i obiady dla mniej zamożnych dzieci z naszych rodzin.

4. Od przyszłej niedzieli też będzie odprawiana Msza św. o godz. 13:00. Z racji pierwszej niedzieli w intencji matek i Rodzin oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II Patrona Rodzin. Dzisiaj jeszcze Mszy św. o g. 13:00 nie będzie.

5. W kiosku są do nabycie nowe numery gazet i czasopism. Zachęcamy do ich kupowania i czytania.

Miło nam poinformować, że dzisiaj rozpoczął w naszej Parafii praktyki duszpasterskie Diakon Mikołaj Derentowicz, alumn VI roku naszego Seminarium. Witamy Go serdecznie i ogarniamy naszą modlitwą.