Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

1. Słowa ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego (m.in. odwołanie dyspensy) TUTAJ.

2. W związku z nowymi przepisami epidemiologicznymi informujemy, że w kościołach może przebywać dowolna liczba osób, ale nie wolno być bliżej niż 2 metry obok siebie oraz w dalszym ciągu obowiązuje zasłanianie twarzy i nosa. W związku z tym pozostawiamy miejsca oznaczone do siedzenia (to bezpieczna odległość); można też zajmować miejsca stojące w odpowiedniej odległości. Chcąc jednak zachować tzw. reżim sanitarny w niedziele i święta liczniejsze Msze św. (czyli o 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00) będą odprawiane jednocześnie w górnym i dolnym kościele.

3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni. Msza święta. o g. 18:00 odprawiona zostanie w intencji Akcji Katolickiej i całej Wspólnoty parafialnej.

4. Ze względu na przygotowania do Pierwszej Komunii św. oraz kończący się okres wielkanocny zmianie ulegają codzienne dyżury kapłanów. Spowiadać będziemy od poniedziałku do piątku od g. 17:30 i oczywiście podczas każdej Mszy św.

5. Od poniedziałku otwarta będzie kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Może w niej przebywać jednocześnie nie więcej niż 10 osób. Dlatego też kościół górny będzie otwarty cały dzień z możliwością modlitwy indywidualnej.

6. Od poniedziałku też nie będzie transmisji Mszy św. w dni powszednie. Pozostanie jeszcze przez pewien czas transmisja w niedziele i święta o g. 10:00 w formie wideo i o 18.00 w formie audio.

7. Od jutra rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych. Podobnie jak w maju będą one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o g. 18:00, a w niedziele o g. 17.15. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie gromadzili się na modlitwie w maju.

8. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy więc o naszych najmłodszych (o starszych również) w naszej modlitwie. Będziemy się za nich modlić zwłaszcza podczas Mszy świętych i nabożeństwa czerwcowego. Zapraszamy

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA i szczególny dzień wdzięczności oraz modlitw za kapłanów. Serdecznie zachęcamy więc do tej modlitwy, zwłaszcza podczas Mszy świętych.

10. Spowiedź w piątek dla dorosłych przed i podczas każdej Mszy św., dla dzieci od g. 16:30. O 17.00 Msza św.
W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa Kołek Różańcowych. Po Mszy o 18:00 zaś zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo - tzw. Drogę Światła.

11. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w miesiącu maju ofiary na potrzeby naszej parafii, zarówno tu w kościele, kancelarii jak i na konto parafialne. Bóg zapłać.

12. W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism. Zachęcamy do ich kupowania i lektury.