Przeskocz do treści

Ogłoszenia na VI niedzielę zwykłą – 17 maja 2020

1. Jak pewnie wszyscy wiemy: od dzisiaj obowiązują nowe limity obecnych w kościele, 1 osoba na 10 m2. To daje możliwość uczestniczenia 240 osób jednocześnie w górnym i dolnym kościele. Jak dotychczas zajmujemy miejsca oznaczone niebieskim paskiem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego tłoku i zamieszania.

2. Dzisiaj i jutro obchodzimy szczególny czas wdzięczności i modlitwy za Papieża Jana Pawła II, w setna rocznicę jego urodzin. W naszych modlitwach, zwłaszcza Mszach św. o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za jego życie, pontyfikat i troskę o świat, Kościół i nasza Ojczyznę.

3. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

4. We sobotę Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową po Mszy św. o g. 8.00.

5. W najbliższą niedzielę, 24 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Z racji, że jest to jednocześnie UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Msze św. ODPUSTOWE ZOSTANĄ PRZENIESIONE NA PONIEDZIAŁEK, 25 MAJA. O g. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. za chorych i starszych połączona z Sakramentem namaszczenia, a o g. 18.00 Uroczysta Suma odpustowa.

6. W dalszym ciągu kapłani w dni powszednie od 15.00 do 18.00 pełnią dyżury w kościele. Jest więc okazja do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. W kiosku można nabywać nowe numery gazet i czasopism.