Przeskocz do treści

Ogłoszenia na IV niedzielę wielkanocną – 3 maja 2020

1. Jak wiemy, w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m kw. Jeśli policzymy powierzchnie obydwu kościołów, to na niedzielnej Mszy św. może na raz przebywać do 150 osób. W niedziele bowiem o tych samych godzinach Msze święte - w razie potrzeby - będziemy odprawiać zarówno w górnym, jak i dolnym kościele. W dalszym ciągu można - dla słusznej przyczyny - korzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Bardzo polecamy jednak uczestniczenie we Mszach transmitowanych przez TV, radio czy internet, które oferują różne godziny i miejsca celebry.

2. Przypominamy, że o g. 10.00 Msza św. jest transmitowana na YouTubie, a o 18.00 w wersji audio na stronie parafialnej (na Facebooku). Jak wiem, niektórzy na ten czas przygotowują „domowy ołtarz” i bardzo aktywnie w niej uczestniczą. Bardzo za takie świadectwo wiary dziękuję i zachęcam innych do naśladowania.

3. Nasi Kapłani przez cały maj każdego dnia (poza niedzielami) od g. 15.00 będą w dalszym ciągu pełnić dyżury. Ponieważ jest to czas Komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej, co pół godziny będą też udzielać Komunii św. Spowiadać się można w konfesjonale, kaplicy lub na zewnątrz.

W tych godzinach jest też wystawiony Najświętszy Sakrament.

4. Dzisiaj (tj. w niedzielę, 3 maja) Przewodniczący Episkopatu Polski zawierzy jeszcze raz naszą Ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej. Włączmy się w te piękny akt ufności i prośmy Pana Boga przez wstawiennictwo Jego i naszej Matki - o Jej szczególna opiekę, czego dowody nie raz nam dawała.

5. Miesiąc maj to czas naszej szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej, dlatego w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00 (a w niedziele o 17.15) będzie sprawowane w naszym kościele nabożeństwo majowe. Włączmy się do tej modlitwy także w naszych domach, wśród swoich Rodzin i Bliskich. Do tych modlitw dotychczas nam bliskich związanych z pandemią koronawirusa, prośbą o deszcz włączmy także modlitwę za dzieci, zwłaszcza te które w maju nie będą mogły przystąpić do Pierwszej Komunii świętej, choć pewnie bardzo na to czekały.

6. Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw za Powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nie zapomnijmy i o tej intencji. Z tej tez okazji ofiary na tace w tym tygodniu są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Przy okazji bardzo dziękujemy za ofiary, które w ostatnim czasie wpłynęły zwłaszcza na konto parafialne. Bóg zapłać.