Przeskocz do treści

Ogłoszenia na III niedzielę wielkanocną – 26 kwietnia 2020

1. Jak pewnie wszyscy wiemy z racji ograniczeń ilości osób (1 na 15 m kw.) w najbliższe niedziele Msze św. odprawiać będziemy równolegle o tej samej godzinie zarówno w górnym, jak i dolnym kościele. To pozwoli nam na obecność do 150 osób. Godziny Mszy św. pozostają nie zmienione.

2. Aby zachować wskazany limit do kościoła będziemy mogli wchodzić tylko głównym wejściem. Dla kogo zabraknie miejsca w kościele będzie mógł uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz z możliwością przyjęcia Komunii św.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa poprzez noszenia masek, szalików itp. oraz zachowanie obowiązujących odstępów zarówno w drodze jak i samym kościele.  Dlatego w górnym kościele ławki są oznaczone żółtą taśmą i proszę te miejsca zajmować.

3. Na czas przyjmowania Komunii św. zdejmujemy maskę, dłonie składamy w formie krzyża – tronu (lewa dłoń na prawej) i po podaniu Świętej Hostii przez Kapłana wkładamy ją do ust na miejscu przed Kapłanem. Osoby, które chcą przyjmować Komunię św. bezpośrednio do ust, podchodzą na końcu, klękają i przyjmują Najświętsze Ciało Pana Jezusa.  Wracając na miejsce nie idziemy tą samą droga, żeby unikać ścisku i tłoku. Także proszę o zachowanie bezpieczeństwa przy wyjściu z kościoła.

4. Do czwartku kapłani, podobnie  jak dotychczas, od 15:00 do 18:00 będę pełnili dyżury w kościele (adoracja, spowiedź, możliwość Komunii św.).

5. Pierwszego maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych.  Do tej pięknej staropolskiej modlitwy serdecznie zachęcamy. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, a w niedziele o g. 17.15.

1  MAJA NABOŻEŃSTWO MAJOWE PO MSZY ŚW. o g. 18.00, natomiast MSZE ŚWIĘTE będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

6. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy przed i podczas każdej Mszy św. O g. 17:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.

Porządek Mszy świętych w piątek, 1 maja:
6:30, 8:00 oraz 17:00 (dodatkowa), 18:00 i 19:00

7. W piątek 1 maja kancelaria nie będzie czynna.

8. W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Na ten dzień przeniesiona została liturgiczna UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej Patronki Polski  i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej racji o g. 10:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Pozostałe Msze św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

Porządek Mszy świętych w sobotę, 2 maja:
6:30, 8:00, 10:00 (dodatkowa)
oraz 17:00 i 18:00 (z formularza niedzielnego)

9. W tym tygodniu w całym Kościele w Polsce rozpoczyna się kolejny Tydzień Biblijny i wspólne czytanie Pisma św. Zachęcamy więc, by także w naszych domach włączyć się do tej wspaniałej akcji. W tym roku czytamy zwłaszcza Ewangelię wg św. Mateusza.

10. W DALSZYM CIĄGU DZIĘKUJEMY za modlitwę, składane życzenia, wyrazy życzliwości, pamięci itp. Bardzo dziękujemy także za składane ofiary, zwłaszcza na rachunek bankowy.

11. Od dzisiaj w niedziele jest czynny kiosk parafialny.