Przeskocz do treści

Ogłoszenia na I niedzielę Wielkiego Postu – 1 marca 2020

1/ DZISIAJ
Obchodzimy po raz kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tamtych dni – żołnierzach podziemia antykomunistycznego

Także dzisiaj podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału także w Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00, a o godz. 16.15 z udziałem dzieci.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, którzy w ubiegłym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyli.

Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

2/ INFORMUJEMY, ŻE
w kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła gazetka parafialna.

Zbliża się czas beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystościach na Placu Piłsudskiego będzie można uczestniczyć za okazaniem specjalnych kart wstępu, które będą do odebrania w parafii. Celem zorientowania się ilości chętnych, prosimy o podniesienie ręki przez tych, którzy takie karty chcieliby otrzymać.
Kilka dni temu Kardynała Kazimierz Nycz obchodził 70 rocznicę swoich urodzin, w tym tygodniu natomiast przypada dzień Jego Imienin i 13 rocznica nominacji na Arcybiskupa Warszawskiego. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.
Pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Medjugorie zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 15 marca po Mszy św. o g. 18.00. Informujemy, że są jeszcze 3 wolne miejsca. Chętnych serdecznie zapraszamy.
Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

Dlatego po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby misji i misjonarzy.
Także od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece wielkanocne. Ofiary przy ich nabywaniu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafialnej Caritas.