Przeskocz do treści

Ogłoszenia na VII niedzielę zwykłą – 23 lutego 2020

1/ WE WTOREK
Zapraszamy na modlitewne spotkanie WIECZÓR Z JEZUSEM. Początek o g. 19.00 w górnym kościele.

2/ W ŚRODĘ:
rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta. Tego dnia nie wolno też spożywać pokarmów mięsnych. Przy okazji przypominamy, że zgodnie z IV przykazaniem kościelnym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje także we wszystkie piątki roku.

Wielki Post zobowiązuje też chrześcijan do powstrzymania się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach.

Czas postu jest także okazją do wielu innych wyrzeczeń oraz wstrzemięźliwości, zwłaszcza od napojów alkoholowych, papierosów, nadmiaru komputera czy telewizora oraz innych używek. Tym bardziej, że od dzisiaj rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i ducha pokuty. Dlatego postarajmy się, aby poprzez nasza abstynencją przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin, Młodzieży i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

Msze św. w środę popielcową odprawiane będą o g. 6.30, 8.00, 17.00, 18.00 oraz dodatkowo o g. 10.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy.

We środę kancelaria nie będzie czynna.

Informujemy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 8.00 i po Mszy św. o g. 18.00 oraz dla dzieci o g. 16.15.

Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o g. 17.00.
Do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych serdecznie zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci.

Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę dzisiaj na g. 17.00.


W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Warszawskiego Seminarium Duchownego.