Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019

1/ DZIŚ:
z racji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 10.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz AKT ODDANIA SIĘ Chrystusowi Królowi. Jest to także święto Akcji Katolickiej, którą otaczamy szczególną modlitwą. Zachęcamy też do wstępowania w jej szeregi.

Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Przypominamy, że spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o g. 16.00. Obecność wszystkich Radnych obowiązkowa.

2/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczyna się Adwent, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św., zwłaszcza roratach, a także większej gorliwości w modlitwie i spełnianiu dobrych uczynków. Od niedzieli będzie można nabywać świece wigilijne.

Tradycyjne Roraty będą odprawiane w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Po Mszy św. dla dzieci śniadanie. W związku ze śniadaniem osoby, które mogłyby pomóc w przygotowaniu posiłku prosimy o kontakt, najlepiej jeszcze dzisiaj.

Także w przyszłą niedzielę od g. 9.30 do 14.00 w Sali przy kancelarii odbędzie się Akcja honorowego oddawania krwi. Zdrowych i chętnych serdecznie zapraszamy.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła młodzież i ministranci rozprowadzają swoją gazetkę.

Także przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na świąteczne paczki dla ubogich.

W ramach przygotowania do beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca o g. 19.00 w katedrze warszawskiej odprawiana jest Msza św. połączona z wykładem i modlitwą przy grobie Sługi Bożego. W ten czwartek w sposób szczególny zaproszony jest nasz dekanat. Dlatego zachęcamy do udziału w tych uroczystościach (dojazd autobusem 116 lub 180).

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

  • ul. Nerudy 6 i 7 – poniedziałek – 25 listopada
  • ul. Conrada 4 – wtorek - 26 listopada
  • ul. Conrada 12 – środa - 27 listopada
  • ul. Conrada 10 kl. I-V – czwartek – 28 listopada
  • ul. Conrada 10 kl. VI – XII – piątek - 29 listopada
  • ul. Conrada 8 i 18 kl. I – IV – poniedziałek – 2 grudnia
  • ul. Conrada 18 kl. V- X – wtorek – 3 grudnia

Wizyta trwa od poniedziałku do piątku w g. 18.00 - 22.00, a w sobotę od 11.00 - 16.00. Za miłe przyjęcie już dzisiaj dziękujemy.