Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą – 13 października 2019

1/ DZIŚ:
w całej Polsce z racji zbliżającej się 41 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Papieża obchodzimy kolejny Dzień Papieski pt. „Wstańcie, chodźmy”. Z tej racji, podobnie jak w całej Polsce, przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.
Po każdej Mszy św. będzie można (dla chętnych) otrzymać błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.

Z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo różańcowe wraz z procesja fatimska odbędzie się po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Także po Mszy ysw. wieczornej zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie MOST-u. Młodzież szkół średnich i studentów serdecznie zapraszamy do sali Matki Bożej.

2/ JUTRO
przypada SWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ, tzw. Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Nauczycielach, Wychowawcach i Pedagogach. W ich intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. i podczas wieczornego Różanca.

3/ W PIĄTEK
obchodzimy wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Podczas Mszy św. i nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za lekarzy, pielęgniarki i cała Służbę zdrowia.

4/ W SOBOTĘ
Obchodzimy wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W TYM ROKU PRZYPADA 35 ROCZNICA Jego męczeńskiej śmierci.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Msze św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W Niedzielę za tydzień oraz za dwa tygodnie po każdej Mszy, ministranci przy wyjściu z kościoła, będą rozprowadzali znicze. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na tzw. fundusz ministrancki. Wszystkim kupującym i wspierającym ten pomysł bardzo dziękujemy.

W najbliższą sobotę - 19 października o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dolna granica wiekowa to 3 klasa podstawówki.
W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła można wziąć gazetkę parafialna.

Mamom z małymi dziećmi przypominamy o spotkaniach w każda środę o g. 10.00 w sali przy zakrystii.

Natomiast w poniedziałek od g. 16.00 do 18.00 zapraszamy na konsultacje dietetyczne.

Szkoła Podstawowa nr. 80 przy ul. Aspekt rozpoczyna od jutra zbiórkę elektrośmieci.