Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVII niedzielę zwykłą – 6 października 2019

1/ DZIŚ:
Podczas Mszy św. o g. 13.00 będziemy się modlić w intencji małżeństw i kobiet, które oczekują lub pragną potomstwa. Po Mszy sw. jak zwykle można (dla chętnych) otrzymać błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

Dzisiaj też o godz. 17.15. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że ta piękna modlitwa maryjna w naszej świątyni odprawiana jest w niedziele o godz. 17.15; w tygodniu codziennie od poniedziałku do piątku o g. 7.30 rano oraz po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, a w soboty także po Mszy Św. o godz. 08.00. We wtorek i czwartek na g. 17.15 w sposób szczególny zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej.

NATOMIAST PO Mszy św. o g. 18.00 SPOTKANIE I PRÓBA dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. W dolnym kościele zaś pierwsze spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z klas VIII i ich rodziców. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Po każdej Mszy sw. sa zbierane do puszek ofiary na pomoc dla dzieci i rodzin naszej parafii.

2/ JUTRO
Akcja Katolicka zapraszana msze sw. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne.

3/ W SOBOTĘ
swoje imieniny obchodzi S. Honorata. Podczas Mszy św. o g. 8.00 złożymy Jej życzenia, ale w ciągu całego dnia pamiętajmy o Solenizantce w naszej modlitwie.

Na g. 10.00 swojeszamy dzieci I Komunijne i ich Rodziców. Obecność obowiązkowa.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski pt. „Wstańcie, chodźmy” i 41 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Z tej racji podobnie jak w całej Polsce przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.

Także za tydzień w niedziele różaniec z procesja fatimską po Mszy św. o g. 18.00.

5/ INFORMUJEMY, ŻE:
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Mszę św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu gazetka parafialna

Studentów oraz młodzież klas maturalnych zapraszamy na spotkanie młodzieżowej grupy MOST. Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00 w sali Matki Bożej.

W naszej parafii działają już Kręgi Domowego Kościoła. To wspólnota dla małżeństw. Zapraszamy do udziału w niej nowe małżeństwa, szczególnie młode. Wszelkie informacje i zapisy u księdza Tomasza w zakrystii.

Osoby, które chcą porozmawiać o diecie dla siebie lub bliskich zapraszamy na bezpłatne konsultacje w Sali przy zakrystii z p. Agnieszką w poniedziałek między 16 - 18. Bliższe informacje i telefon na stronie parafialnej.