Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXIV niedzielę zwykłą – 15 września 2019

1/ WE WTOREK
przypada 80. rocznica napadu Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę. Zachęcamy do modlitwy w intencji pomordowanej polskiej ludności i żołnierzy na Wschodzie. Jest to jednocześnie liturgiczne wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Arcybiskupa Warszawskiego.

2/ WE ŚRODĘ

18 września wspominać będziemy Św. Stanisława Kostkę - Patrona Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza w ich intencji.

3/ PRZYPOMINAMY, ŻE:
W kiosku parafialnym można nabyć nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła KOLEJNY numer gazetki parafialnej. Tak jak w latach ubiegłych, jest ona przygotowywana w jedną niedzielę przez Ministrantów i Lektorów. W każdym numerze znaleźć można nie tylko tekst niedzielnej ewangelii ale także czytań oraz ciekawe artykuły i reportaże, pisane zawsze przez ministrantów i młodzież.
Dochód ze sprzedaży gazetki będzie dla Młodzieży wsparciem kolejnych inicjatyw. Zachęcamy do lektury.

W tym tygodniu przypada 35 r. śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Módlmy się , by Jego ofiara przyniosła błogosławione owoce dla Kościoła i Ojczyzny.

Spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższa sobotę o g. 10.00. Obecność zarówno dzieci jak i rodziców obowiązkowa.

Także młodzież z klas VIII prosimy o zapisywanie się na przygotowanie do Bierzmowania (w zakrystii lub kancelarii). PRZYPOMINAMY, że zarówno do I Komunii jak i do Bierzmowania należy złożyć odpowiednią deklaracje zgłoszeniową. Są one do pobrania na stronie parafialnej, w kancelarii oraz zakrystii.

Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii, bez względu na to gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam milo, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły.

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholii. Próby odbywają się w niedziele o g. 10.30, bezpośrednio przed Msza sw. o g. 11.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Ks. Andrzeja.

Od najbliższego piątku 20 września o godz. 20:00 na sali gimnastycznej przy szkole nr 352 - naprzeciwko kościoła, rusza kolejny sezon "Piłki na Chomiczówce". Zapraszamy grających mężczyzn do udziału. Informacje i zapisy u ks. Marcina Piecyka.

Natomiast w piątek 27 WRZEŚNIA września rozpoczyna się w naszej parafii PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w piątki o g. 20.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W sobotę 28 września w Bielańskim Ratuszu o g. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny Jacka Wójcickiego inaugurujący druga edycje kampanii „Pola nadziei”. Dla zainteresowanych bliższe informacje na plakacie przy kościele.