Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą – 8 września 2019

1. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci z naszej Parafii. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów. Dzieci z klas I przynoszą do poświęcenia plecaki z przyborami szkolnymi.

2. Braciom z Totus Tuus przypominamy o spotkaniu dzisiaj po Mszy św. o g. 13.00. Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

3. Młodzież z klas I szkoły średniej, przygotowującą się do Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i powakacyjne spotkanie  dzisiaj o g. 18.00. Obecność obowiązkowa. Na Mszę św. zapraszamy także pozostałą młodzież naszej Parafii.

4. W najbliższy piątek po Mszy św. o g. 18.00 i procesja fatimska. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Rozważania – tajemnice bolesne – przygotują członkowie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

5. Chórzystów i wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w chórze zapraszamy na spotkanie i próbę śpiewu w najbliższy czwartek o g. 19.00 w sali św. Jana.

6. Dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne przed I Komunią Św.  - w sobotę  21 wrzesnia o g. 10.00. Rodzice przychodzą z dziecmi. Do tego czasu prosimy Rodziców o odebranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej dla swojego dziecka. Deklaracje można pobrać na stronie parafialnej, w zakrystii, kancelarii oraz od katechetów kl. III w swojej szkole. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły.

7. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o g. 10.00. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc w dotarciu chłopców na spotkanie.

8. W najbliższa sobotę przypada Uroczystość Podwyższenie Krzyża Świętego. Włączając się do akcji „Polska pod krzyżem” zapraszamy na Msze św., zwłaszcza o g. 8.00. Po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo oraz  procesja do Krzyża misyjnego. O g. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego  pod krzyże na terenie naszej parafii: przy ul. Conrada i Kwitnącej oraz Conrada i Reymonta.

9. Pielgrzymom  do Częstochowy przypominamy, ze wyjazd w sobotę o g. 5.30.

10. Wspólnota Emmanuel zaprasza mężczyzn w każdym wieku na Obóz Optimum, którego celem jest pomoc każdemu z uczestników w odkrywaniu jego męskiego powołania. Termin: 19-22 września. Miejsce: półwysep Uraz na Pojezierzu Pomorskim. Szczegóły na plakatach, ulotkach i stronie parafialnej.

11. W kiosku można, jak zwykle nabyć nowe numery gazet i czasopism.