Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXI niedzielę zwykłą – 25 sierpnia 2019

DZISIAJ duszpasterską posługę w naszej parafii rozpoczynają nowi Wikariusze: Ks. mgr CEZARY GRACZYK oraz Ks. mgr ANDRZEJ KUNICKI. Obaj są tegorocznymi neoprezbiterami. Ks. Cezary ma 54 lata, pochodzi z Bydgoszczy i ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne „Redemptoris Mater”. Ks. Andrzej pochodzi z Ursynowa, ma 41 lat i ukończył Wyższe Seminarium Metropolitalne na Krakowskim Przedmieściu. Obaj przed seminarium pracowali zawodowo. Obu Kapłanom życzymy więc Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask w nowych zadaniach i obowiązkach. Ponieważ jest to dla Nich pierwsza parafia tym bardziej ogarnijmy Ich naszą modlitwą i życzliwością.

JUTRO obchodzić będziemy w Polsce Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą jak w dzień powszedni.


W TYM TYGODNIU przypadają kolejne rocznice tzw. wydarzeń sierpniowych, a najbliższa niedzielę 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy wiec o walczących o wolność i wszystkich ofiarach tamtego czasu oraz prośmy o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.


Jak widać prace przy budowie WIEŻY posuwają się sprawnie i zgodnie z planem. Ponieważ istnieje zakaz wejścia na budowę to jednak postęp wykonanych prac można obserwować na zdjęciach zamieszczanych na stronie parafialnej. Przy okazji bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim miesiącu złożyli ofiary na ten cel.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

W salce przy kościele istnieje bezpłatny punkt konsultacyjny. Zapraszamy osoby, które potrzebują wsparcia i doradztwa w sprawach związanych z rozwojem kariery zawodowej. Więcej informacji oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce konsultacje kariery na stronie internetowej Parafii.