Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XII niedzielę zwykłą – 23 czerwca 2019

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach Bożego Ciała. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewem Suplikacji będziemy wynagradzać Panu Bogu i Go przepraszać za profanację Najświętszego Sakramentu i Świętych obrazów, które miały w ostatnim czasie miejsce w naszej Ojczyźnie.

Natomiast o g. 17.15 zapraszamy na nieszpory i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Jutro obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. Jest to jednocześnie dzień Imienin śp. Ks. Prałata Jana Huryna – pierwszego proboszcza tutejszej Parafii oraz Ks. Prałata Jana Szubki – obecnego Proboszcza. Podczas Mszy sw. zwłaszcza o g. 18.00 będziemy się modlić za Solenizantów. Będzie też możliwość złożenia życzeń.

Natomiast we wtorek podczas Mszy św. o g. 19.00 podziękujemy Ks. Maciejowi za jego dotychczasowa posługę w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o g. 18.00 poświęcenie wianków, a po Mszy św. - ostatnie nieszpory.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

Natomiast w sobotę obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Jest to jednocześnie dzień Imienin Ks. Piotra Jaroty, naszego rezydenta. Tego dnia swoje imieniny obchodził będzie także Ks. Tomasz Kopiczko, którego dzień imienin wypada w lipcu. Solenizanci odprawią uroczystą Mszę św. w najbliższą sobotę o g. 8.00. Zapraszamy do udziału w niej i wspólnej modlitwy. Będzie też okazja do złożenia życzeń.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o g. 13.00. Pozostałe Msze św. zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni pozostają bez zmian. Natomiast od jutra kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W kiosku są nowe numery gazet, a przy wyjściu z kościoła ostatnia w tym roku gazetka parafialna.

Ze względu na upały Msze w dni powszednie będą odprawiane w dolnym kościele.

Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy życzymy miłego odpoczynku, szczęśliwych powrotów i wiele wrażeń. Przypominamy jednak o obowiązku niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.