Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 20 czerwca 2019

Przypominamy, ze dzisiaj po Mszy św. o g. 11.30 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Będziemy szli ulicą Brązowniczą, przed pętlą autobusowa do Conrada i dalej Brązowniczą do kościoła. Zakończenie procesji na placu przed kościołem. Prosimy, aby nie parkować samochodów w bramie naprzeciwko kościoła. Okolicznościowe kazanie będzie w kościele podczas Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału zarówno we Mszy św. jak i procesji (mimo dość upalnej pogody). Jest to wspaniała okazja do publicznego wyznania naszej wiary, dania świadectwa. Prosimy o udekorowanie okien naszych domów. Liczymy też, że nikogo na procesji nie zabraknie.

Także podczas tej Mszy św. będzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie nowego tabernakulum.

Natomiast o g. 17.15 zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, a w niedziele o g. 17.15. Zakończenie nieszporów i poświęcenie wianków w czwartek – za tydzień.

Ks. Kard. Kazimierz Nycz udzielił na jutro dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Miesiąc czerwiec to czas zmian personalnych wśród kapłanów. I tak decyzją Władzy Archidiecezjalnej naszą Parafię opuszcza Ks. Marcin Żugaj i Ks. Maciej Jaszczołt. Ks. Marcin został skierowany do parafii Św. Trójcy w Błoniu, a Ks. Maciej do parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Pożegnanie Ks. Macieja będzie miało miejsce w najbliższy wtorek – 25 czerwca podczas Mszy św. o g. 19.00. Ponieważ Ks. Marcin udaje się w najbliższych dniach na urlop, jego pożegnanie będzie miało miejsce pod koniec sierpnia. Obydwu Kapłanom bardzo dziękujemy za wspaniałą służbę w naszej Wspólnocie parafialnej i życzymy owocnej pracy na nowych placówkach.

W lipcu i sierpniu są jeszcze wolne intencje mszalne.