Przeskocz do treści

Ogłoszenia na VI niedzielę wielkanocną – 26 maja 2019

Przypominamy, że dzisiaj obchodzony jest Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych najbliższych Mamach nie tylko dzisiaj i nie tylko w modlitwie.

Po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu kwartetu gitarowego muzyki m.in. J. S. Bacha.

Rodzicom dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy I Komunię św. przypominamy o spotkaniu organizacyjnym jutro o g. 19.30 w dolnym kościele.

W tym tygodniu – 1 czerwca przypada Dzień Dziecka i jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o g. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Rozpoczynamy także modlitwy do Serca Pana Jezusa.

W sobotę także o g. 9.00 kolejne spotkanie Wspólnoty 30+. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę obchodzony będzie po raz kolejny Dzień Dziękczynienia. O g. 8.00 z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętych. Natomiast o g. 12.00 w Świątyni Świętej Opatrzności Bożej Msza sw. z udziałem Episkopatu. Serdecznie zapraszamy. W tym roku chcemy w sposób szczególny dziękować za Papieża Jana Pawła II (40 rocznica I pielgrzymki) i Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu zostały zakończone prace związane z budową Krzyża przy SKRZYŻOWANIU ULIC Reymonta i Conrada (pamiątki 100 rocznicy odzyskania Niepodległości). Bardzo dziękujemy inicjatorom i ofiarodawcom tej inwestycji.
Kończą się też prace przy zewnętrznym odnawianiu i malowaniu domu parafialnego i kaplicy PTTK. Trwają w dalszym ciągu prace przy powiększeniu i złoceniu tabernakulum. Natomiast w tym tygodniu rozpoczynamy prace związane z budowa wieży przy kościele. Po zatwierdzeniu projektu, uzyskaniu odpowiednich pozwoleń i znalezieniu wykonawców rozpoczynamy prace budowlane. Jest to budowa bardzo ambitna, trudna, technicznie wymagająca i kosztowna. Dlatego bardzo prosimy o modlitwę i duchowe wsparcie.