Przeskocz do treści

Ogłoszenia na V niedzielę wielkanocną – 19 maja 2019

Przypominamy, że ofiary zebrane dzisiaj na tace są przeznaczone na potrzeby Warszawskiego Seminarium Duchownego.

Ze względu na Biały Tydzień Dzieci pierwszokomunijnych i robione zdjęcia jutro Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona w dolnym kościele.

W środę Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową o g. 17.00.

W najbliższy piątek, 24 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i odpust w naszej parafii. Z tej racji o g. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Chorych i Starszych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

Natomiast Mszy św. o g. 18.00 przewodniczył będzie Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Homilię wygłosi Ksiądz Prałat Walenty Królak - Proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie. Będzie to także Msza św. z okazji 6 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Damiana Skiby, który będzie koncelebrował Eucharystię wraz z Kolegami kursowymi i zaproszonymi Gośćmi. Bardzo serdecznie zapraszamy więc do udziału.

Tego dnia Msze św. będą odprawione jeszcze o g. 6.30 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o g. 19.00. Nabożeństwo majowe o g. 17.15.
Z racji odpustu - mimo piątku - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria w piątek nie będzie czynna.

W najbliższa sobotę o g. 18.00 Mszy św. z racji 25 rocznicy święceń przewodniczył będzie Ks. Prof. Tomasz Stępień. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert pt. Muzyczne krajobrazy. Z muzyka m. in. J. S. Bacha wystąpi kwartet gitarowy z Krakowa.

Rodzicom Dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I Komunii Świętej, przypominamy o spotkaniu informacyjnym w następny poniedziałek o g. 19.30 w dolnym kościele.