Przeskocz do treści

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

1/ DZISIAJ:
Pragniemy bardzo podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy także Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom szkól z terenu naszej parafii za pomoc w rekolekcjach dla dzieci.

Przed kościołem oraz w kiosku parafialnym można nabyć świece wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla najuboższych. Zachęcamy też do kupowania gazet. Można także ofiarować dar serca ubogiemu bliźniemu. Do przygotowanych przez CARITAS koszy można jeszcze składać dary rzeczowe: produkty żywnościowe, słodycze (w oryginalnych opakowaniach), środki utrzymania czystości, zabawki itp. Wszystkim ofiarodawcom za okazane praktyczne miłosierdzie bardzo dziękujemy. Msza święta w ich intencji będzie odprawiona w Wielki Czwartek o g. 19.00.

Także przed kościołem dzieci ze szkoły 352 (Conrada 6) (od 10 do 13) prowadzą kiermasz zrobionych przez siebie rzeczy, które maja pomoc w leczeniu jednej z ich mam, potrzebującej bardzo drogich leków.

2/ JUTRO
Na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie zaprasza Akcja katolicka. Pani dr Wiesława Dłubak – Bełdycka wygłosi referat poświęcony St. Moniuszce.

3/ WE ŚRODĘ
Przypada 9 rocznica katastrofy smoleńskiej i 79 wydarzeń w Katyniu. Z tej racji po Mszy św. o g. 8.00 złożymy wieńce i zapalimy znicze przy Dębie katyńskim.

4/ W PIĄTEK:
Zapraszamy na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową. Podobnie jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego osiedla. Po Mszy sw. o g. 18.00 wyjdziemy z kościoła ul. Brązowniczą, dojdziemy do ul. Conrada, po jej przejściu na wysokości Bloku Nr 10 dojdziemy do Nerudy 1, dalej pasażem przy ul. Dąbrowskiej do Conrada i chodnikiem do kościoła. Zakończenie przy Krzyżu Misyjnym.

5/ INFORMUJEMY:
wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedzielę Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby Parafii.

Informujemy także, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Wielka Sobotę - WILGILIE ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o g. 19.00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.

Przy wyjściu z kościoła można wziąć gazetkę parafialną. Ofiary składane przy jej nabyciu są przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla ministrantów. Bóg zapłać za wsparcie i pomoc. 

Jak już informowaliśmy w tym tygodniu rozpoczynamy prace związane z malowaniem domu parafialnego. Trwają także prace przy rozbudowie i powiększeniu naszego tabernakulum.

Gościmy dziś w naszej parafii p. Kamila Radzimowskiego, który gra na duduku - ormiańskim instrumencie sprzed 3 tysięcy. Po Mszy zagra jeszcze 2 utwory. Przy wyjściu z kościoła można nabyć płyty CD z utworami artysty.