Przeskocz do treści

Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu – 31 marca 2019

1/ Przypominamy, że dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. dr Wojciech Więcław SAC (pallotyn).

Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o g. 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00.

Ze względu na rekolekcje dla dzieci Msze św. o g. 10.00 będzie odprawiana w dolnym kościele.

Spowiedź każdego dnia przed i w czasie każdej Mszy św.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z racji rekolekcji kancelaria do środy włącznie nie będzie czynna.

Dzisiaj także o g. 17.00 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, zaś po Mszy św. o g. 19.00 - spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Most” w sali Matki Bożej.

2/ Przed kościołem można nabywać wielkanocne świece, a do przygotowanych przez Caritas koszy można dzisiaj i przez cały najbliższy tydzień przynosić dary rzeczowe dla naszych najbiedniejszych Parafian. Natomiast na stolikach przy wyjściu są informacje dotyczące 1% podatku, który można przeznaczyć na pomoc dla najuboższych z naszej Parafii.

3/ W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do Komunii Świętej wynagradzającej. Msza św. dla dzieci w piątek o g. 17.00. Wcześniej o g. 16.15 - Droga Krzyżowa.

Podobnie jak w roku ubiegłym nasz kościół został wyznaczony na tzw. Kościół stacyjny. Z tej racji w SOBOTĘ będą odprawiane w naszej Parafii dla całej Warszawy specjalne wielkopostne nabożeństwa, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

O g. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec
g. 15.00 – Koronka i Droga Krzyżowa
g. 19.00 – Gorzkie Żale
g. 20.00 – Uroczysta Msza św. i Apel.

Pozostałe Msze św. będą sprawowane wg porządku codziennego. Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Z tej racji nie będzie różańca po Mszy św. o g. 8.00.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła można odebrać kolejny numer naszej gazetki parafialnej.

Natomiast na stoliku pod chórem jest wydrukowany rachunek sumienia. Może ułatwi przygotowanie się do dobrej spowiedzi wielkopostnej.