Przeskocz do treści

Ogłoszenia na III niedzielę – 24 marca 2019

1/ Dzisiaj - podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o g. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W kiosku oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych rodzin naszej Parafii.

Można także ofiarować dar serca ubogiemu bliźniemu. Do przygotowanych przez CARITAS koszy można będzie składać dary rzeczowe: produkty żywnościowe, słodycze (tylko w oryginalnych opakowaniach), środki utrzymania czystości, zabawki itp.

2/ Jutro rozpoczyna się I tura rekolekcji dla dzieci i młodzieży ze szkoły Nr 352. Na g. 8.30 przychodzą dzieci z klas IV – VI, 10.00 – klasy 0 – III i o 11.30 klasy VII i gimnazjum

W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy w intencji dziecka poczętego i wpisywania się na listę tzw. duchowej adopcji. Bliższe informacje przy stoliku przy wyjściu z kościoła. Uroczystość przyrzeczeń związanych z duchową adopcja będzie miała miejsce w UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA, czyli jutro podczas Mszy św. o g. 18.00. Pozostałe Msze św. będą odprawione jak w dzień powszedni.

3/ Za tydzień w niedzielę, 31 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży gimnazjalne. W niedziele nauki będą na każdej Mszy św.
W poniedziałek, wtorek i środę o g. 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Mamy nadzieję, że nikogo w tych niezwykłych dniach nie zabraknie.

W tym czasie będą też rekolekcje dla dzieci ze szkoły Nr 80.
W czasie rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. Prosimy więc wszystkie sprawy załatwiać w tym tygodniu

4/ W środę zapraszamy na modlitewne spotkanie z cyklu WIECZÓR Z JEZUSEM. Początek jak zwykle o g. 19.30.

Wszystkie osoby śpiewające, zarówno młodzież jak i dorosłych, zapraszamy do wspólnego śpiewu w czasie liturgii Triduum Paschalnego. Próba w najbliższy piątek (29 marca) o godz. 19.30 w sali Matki Bożej.

Dnia 05.04.2019 r. z Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie po Mszy Św., która będzie odprawiona o godz. 19.30 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Miejscem docelowym będzie Parafia św. Barbary w Modlinie-Twierdzy (Nowy Dwór Mazowiecki).
Informujemy, że w przyszłym tygodniu rozpoczynamy remont i zewnętrzne malowanie domu parafialnego. Trwają także prace przy rozbudowie i powiększeniu tabernakulum w głównym ołtarzu.h