Przeskocz do treści

Ogłoszenia na VIII niedzielę zwykłą – 3 marca 2019

DZISIAJ
Ks. Kard. Kazimierz Nycz obchodzi 12 rocznicę ingresu do Archikatedry Archidiecezji Warszawskiej, a jutro swoje Imieniny. Polecajmy serdecznie Jego osobę i cała Archidiecezję w naszych modlitwach.

Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. w sali Matki Bożej kolejne spotkanie z cyklu BIBLIA NA CHOMICZÓWCE. Tematem będą Listy św. Pawła.

Natomiast w sali św. Jana spotkanie pielgrzymów wyjeżdzających do Włoch.

JUTRO
Akcja Katolicka zaprasza na Msze św. o g. 18.00 i spotkanie nt. całunu Turyńskiego.
W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ;
rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.

We środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta. Tego dnia nie wolno też spożywać pokarmów mięsnych. Przy okazji przypominamy, że zgodnie z IV przykazaniem kościelnym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje także we wszystkie piątki roku.

Wielki Post zobowiązuje też chrześcijan do powstrzymania się od udziału we wszelkiego rodzaju zabawach.
Czas postu jest także okazją do wielu innych wyrzeczeń oraz wstrzemięźliwości, zwłaszcza od napojów alkoholowych, papierosów, nadmiaru komputera czy telewizora oraz innych używek.

Tym bardziej, że od dzisiaj rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu i ducha pokuty. Dlatego postarajmy się , aby poprzez nasza abstynencją przyczynić się trzeźwości naszych Rodzin, Młodzieży i całego Narodu, a jednocześnie zadośćuczynić za grzechy pijaństwa.

Msze św. w środę popielcową odprawiane będą o g. 6.30, 8.00, 17.00, 18.00 oraz dodatkowo o g. 10.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty posypanie nim naszych głów. Serdecznie zapraszamy.

We środę kancelaria nie będzie czynna.

We czwartek, piątek i w sobotę Bracia z Totus Tuus zapraszają wszystkich Panów na rekolekcje dla Mężczyzn . Spotkania podczas Mszy św. o g. 18.00 i konferencja po Mszy św.

Informujemy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 8.00 i po Mszy św. o g. 18.00 oraz dla dzieci o g. 16.15.

Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedziele o g. 17.00.

Do udziału w tych pięknych tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych serdecznie zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci.

W SOBOTĘ
O g. 18.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie grupy MOST.

Chłopców którzy chcieliby być ministrantami zapraszamy na spotkanie w najbliższa sobotę o g. 11.00.

W dalszym ciągu zapraszamy na warsztaty dla małżonków pt. Emocje i ich wpływ na rozmowę w rodzinie, które poprowadzą pedagog i mediator rodzinny. Warsztaty odbędą się w dwóch częściach, w poniedziałki 11 i 18 marca w godz. od 17.00 do 19.30. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii.

Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza w każdy czwartek Wielkiego Postu o g. 19.30 na Nieszpory połączone z wyznaniem wiary przez uczestników Drogi. W najbliższy czwartek modlitwie przewodniczył będzie Ks. Bp Rafał Markowski.