Przeskocz do treści

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 2 grudnia 2018

1/ DZISIAJ:
- rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach Św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci z lampionami zapraszamy we wtorki i czwartki na g. 6.30. Dzieci po Mszy roratniej zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Gdyby Rodzicie i Opiekunowie nie mogli zostać, Siostry i Panie Katechetki pomogą w doprowadzeniu dzieci do szkoły.

- Zapraszamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile. Rekolekcje zaczną się w III niedzielę adwentu, czyli 16 grudnia. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby nikogo na nich nie zabrakło

- W kiosku oraz przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół. Także do koszy przy wejściu można składać dary rzeczowe.(żywność, w oryginalnych opakowaniach, słodycze, dary rzeczowe….).

- Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki te będą (BYŁY) poświęcone podczas Mszy Św. o g.7.00. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.

Dzisiaj po Mszy o g. 18.00 spotkanie adwentowe Biblii na Chomiczówce poświęcone będzie księdze Izajasza.

- Jutro o g. 18.00 Msza św. i spotkanie członków Akcji Katolickiej.

2/ W CZWARTEK:
- przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3/ W PIĄTEK:
I piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dla dzieci Msza św. o g. 17.00. Spowiedź przed Msza św.

4/ W SOBOTĘ:
Przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o g. 8.00 zapraszamy na uroczyste śpiewanie Godzinek i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a o g. 12.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.

5/ INFORMUJEMY, ŻE:
Za tydzień Msza św. o g. 13.00 będzie transmitowana przez TVP Polonia. Bardzo serdecznie zapraszamy wiec do licznego udziału w tej Mszy św. Z tej racji Msze św. o g. 7.00 i 8.30 będą odprawiane w dolnym kościele.

Na Msze św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
Natomiast o g. 19.00 kolejne spotkanie Mostu. Jak zawsze zapraszamy licealistów i studentów

7. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

ul. Bogusławskiego 18 – poniedziałek – 3 grudnia
ul. Bogusławskiego 19 (Nr 1-200) – wtorek – 4 grudnia
ul. Bogusławskiego 19 (Nr 201 -….) – środa – 5 grudnia
ul. Bogusławskiego 17 – czwartek – 6 grudnia
ul. Bogusławskiego 14 i 16 – sobota – 8 grudnia

ul. Bogusławskiego 20 – poniedziałek – 10 grudnia
ul. Bogusławskiego 22 i 24 – wtorek – 11 grudnia

Za dotychczasowe miłe przyjęcie w ubiegłym tygodniu bardzo dziękujemy. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary.