Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018

1/ DZIŚ:
Jest święto Akcji Katolickiej, którą otaczamy szczególną modlitwą. Zachęcamy też do wstępowania w jej szeregi.

Także dzisiaj swoje święto patronalne obchodzą Siostry Katarzynki. Polecajmy więc Je i Ich intencje Panu Bogu przez wstawiennictwo Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Przy wyjściu z kościoła można już nabywać świece wigilijne na świąteczny stół. Ofiary przeznaczone są na pomoc dla biednych i ubogich w naszej parafii.

2/ WE WTOREK:
Obchodzone jest w Kościele Święto NMP od Cudownego Medalika. Upamiętnia ono niezwykłe Objawienie się Matki Bożej, która prosiła, by wybito medalik wg wzoru, jaki ukazała, i aby ten medalik nosiło jak najwięcej osób. Z jego noszeniem związane są szczególne laski i Boże błogosławieństwo. Taki medalik można otrzymać po chorem od Pań z Legionu Maryi.

3/ W TYM TYGODNIU:
Przypada I sobota miesiąca. Dlatego po Mszy św. o g. 8.00 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, konferencja i modlitwa Kółek Różańcowych.

Także w sobotę o g. 9.00 spotkanie Wspólnoty Dorosłych 30+. Tematem rozważań będzie Sakrament Bierzmowania i Namaszczenia chorych

4/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
rozpoczyna się Adwent - czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy więc do bardziej licznego udziału we Mszach św., zwłaszcza roratach, a także większej gorliwości w modlitwie i spełnianiu dobrych uczynków.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
W kiosku też są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

Za dwa tygodnie w niedzielę – 9 grudnia Msza św. o g. 13.00 będzie transmitowana z naszego kościoła dla TV Polonia. Bardzo więc serdecznie zapraszamy do licznego udziału w niej.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

ul. Kwitnąca 19 i 21 oraz Bogusławskiego 2 – poniedziałek - 26 listopada

ul. Bogusławskiego 6 – wtorek - 27 listopada

ul. Bogusławskiego 4 i 8 (I klatka) – środa - 28 listopada

ul. Bogusławskiego 8 (II klatka) i 10 – czwartek – 29 listopada

ul. Bogusławskiego 12 i 12a – piątek - 30 listopada

ul. Bogusławskiego 18 – poniedziałek – 3 grudnia

ul. Bogusławskiego 19 (Nr 1-200) – wtorek – 4 grudnia

Wizyta trwa od poniedziałku do piątku w g. 18.00 - 22.00, a w sobotę od 11.00 - 16.00. Za dotychczasowe miłe przyjęcie serdecznie dziękujemy.