Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVII niedzielę zwykłą – 7 października 2018

1/ DZIŚ:
Po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszej Parafii.

Dzisiaj też o godz. 17.15. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że ta piękna modlitwa maryjna w naszej świątyni odprawiana jest w niedziele o godz. 17.15; w tygodniu codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, a w soboty także po Mszy Św. o godz. 08.00. We wtorek i czwartek na g. 16.00 w sposób szczególny zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej.

Natomiast po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie Młodzieży z klas III-ich gimnazjalnych oraz VIII–ych przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Za tydzień zapraszamy na spotkanie Młodzież z klas I szkół średnich, która kończy swoje przygotowanie, oraz na spotkanie MOSTU – pierwsze po wakacjach.

2/ W SOBOTĘ
swoje imieniny obchodzi S. Honorata. Podczas Mszy św. o g. 8.00 złożymy Jej życzenia, ale w ciągu całego dnia pamiętajmy o Solenizantce w naszej modlitwie.

Natomiast z racji 13 dnia miesiąca podczas Mszy św. o g. 18.00 Ks. Bp Piotr Jarecki dokona poświęcenia nowych witraży w prezbiterium. Po Mszy św. zapraszamy na różaniec i procesje fatimską. Rozważania przygotuje Wspólnota Kościoła Domowego. Przypominamy, że jest to ostatnia procesja w tym roku; prosimy przynieść ze sobą świece i lampiony.

Także w sobotę na g. 10.00 zapraszamy kandydatów na ministrantów (zbiórka przed grotą, spotkanie w salce ministranckiej).

4/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski pt. „Promieniowanie ojcostwa” i 40 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Z tej racji podobnie jak w całej Polsce przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.
Po każdej Mszy św. będzie można (dla chętnych) otrzymać błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

Jest to także Święto Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela. Za naszych nauczycieli będziemy się modlić zwłaszcza podczas każdej Mszy św. oraz modlitwy różańcowej po Mszy św.

Po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus

Natomiast po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Msze św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

Legion Maryi organizuje pielgrzymkę śladami Maryi. W programie Eucharystia w kaplicy Ojca Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie, Kaplica Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie, Bazylika katedralna oraz muzeum diecezjalne w Łowiczu, tama we Włocławku oraz Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy nowej Ewangelizacji w Toruniu.
Wyjazd w sobotę 20 października o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót wieczorem. Koszt 60.00 zł. Zapisy po każdej Mszy świętej pod chórem oraz w tygodniu w zakrystii.
W sobotę 13 października Małżeńska Akademia Rozwoju zaprasza małżeństwa i narzeczonych na warsztaty "Język serca", które odbędą się w SP Nr 352 przy ul. Conrada 6. Szczegółowe informacje stronie par. i na plakacie w gablocie.