Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVI niedzielę zwykłą – 30 września 2018

1/ DZISIAJ
wspominamy św. Hieronima, patrona Biblistów i tych którzy ją poznają. Z tej okazji o 19.00 w sali Matki Bożej kolejne spotkanie biblijne. Tematem będą trudne i kontrowersyjne fragmenty Pisma Świętego. Zapraszamy.

Młodzież, która chciałaby w tym roku rozpocząć przygotowanie do s. Bierzmowania w naszej parafii (z klas III gimnazjalnych i klas VIII), informujemy, że pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w przyszła niedzielę, 7 października po Mszy św. o g. 18.00. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy także ich Rodziców.

Natomiast Młodzież, która kończy swoje przygotowanie do s. Bierzmowania (z pierwszych klas szkół średnich), zapraszamy na Mszę św. i spotkanie za dwa tygodnie – 14 października o g. 18.00.
2/ JUTRO:
rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo to będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej o g. 18.00, a w soboty po Mszy Św. o godz. 08.00. i 18.00. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17.15.
We wtorek i czwartek na g. 16.00 w sposób szczególny zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowego o 16.00 nie będzie. Zachęcamy Parafian do tej prostej, ale jakże pięknej i skutecznej modlitwy, o którą tyle razy upominała się Matka Boża w objawieniach z ubiegłego stulecia.

Jednocześnie informujemy, że od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o g. 19.00, będzie natomiast o g. 17.00.

Na Msze św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszają Członkowie Akcji Katolickiej.

3/ W TYM TYGODNIU
- przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- We czwartek będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

- W piątek spowiedź dla dzieci przed Mszą św. o g. 17.00. W piątek i sobotę kapłani odwiedzać będą swoich chorych.

-W sobotę po Mszy św. o g. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kółek Różańcowych.

5/ INFORMUJEMY, ŻE:
W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism

Dzisiaj w Sali przy zakrystii trwa Akcja Honorowego oddawania Krwi. Chętnych zapraszamy od 9.30 do 14.00. Trzeba być zdrowym, po lekkim śniadaniu i posiadać dokument tożsamości.

Dzieciom z klas III-ich szkoły podstawowej i ich Rodzicom przypominamy o spotkaniu w najbliższa sobotę o g. 10.00. Obecność zarówno dzieci jak i rodziców obowiązkowa.

W sobotę także o g. 9.00 spotkanie Wspólnoty Dorosłych 30+. Zapraszamy nie tylko stałych uczestników, ale także innych chętnych. Tematem są Sakramenty Św.

Natomiast o 9.15 w Sali MB rozpoczyna się cykl wykładów z historii Kościoła. Zainteresowanych zapraszamy.

Ofiarodawcom za złożone w tym tygodniu ofiary na witraże składamy serdeczne „Bóg zapłać. Przypominamy, że ich poświęcenie odbędzie się w sobotę 13 października podczas Mszy sw. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.