Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXIV niedzielę zwykłą – 16 września 2018

1/ DZISIAJ

Na Msze św. o g. 13.00 zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

Natomiast młodzież klas III gimnazjalnych oraz klas VIII prosimy o zapisywanie się na przygotowanie do Bierzmowania (w zakrystii lub kancelarii).

PRZYPOMINAMY, ŻE:
zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam miło, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły

2/ JUTRO
przypada 79. rocznica napadu Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę. Zachęcamy do modlitwy w intencji pomordowanej polskiej ludności i żołnierzy na Wschodzie. Jest to jednocześnie liturgiczne wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Arcybiskupa Warszawskiego.

3/ WE WTOREK
18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy więc do modlitwy zwłaszcza w ich intencji. Przypominamy, że obecny rok został przez Episkopat ogłoszony Rokiem Św. Stanisława Kostki.

4/ W PIĄTEK
21 WRZEŚNIA września rozpoczyna się w naszej parafii PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA - tzw. kurs przedmałżeński. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w piątki o godz. 20.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W kiosku parafialnym można nabyć nowe numery gazet i czasopism.

We wrześniu i październiku są jeszcze wolne intencje mszalne (zwłaszcza rano).

Ze względu na montowanie witraży w tym tygodnie Msze św. jutro wieczorem, we wtorek i środę będą odprawiane w dolnym kościele.

Dnia 25 września o g. 19.00 w sali widowiskowej bielańskiego Ratusza odbędzie się koncert Edyty Geppert na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej.
Bilety - cegiełki w cenie 90,00 zł można nabywać w sekretariacie hospicjum przy Kościele św. Zygmunta. Pl. Konfederacji 55.

Natomiast za tydzień w niedzielę 30 września przy naszej parafii od g. 9.30 do 14.00 odbędzie się kolejna Akcja Honorowych Dawców Krwi. Krew można będzie oddać w Sali przy kancelarii. Chętni powinni być po lekkim śniadaniu, zdrowi i posiadać dokument tożsamości.