Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – 31 maja 2018

1. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o g. 11.30 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Będziemy szli ulicą Conrada i Brązowniczą. Zakończenie procesji na placu przed kościołem. Prosimy więc, aby nie parkować samochodów w bramie naprzeciwko kościoła. Okolicznościowe kazanie będzie w kościele podczas Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału zarówno we Mszy św. jak i procesji (mimo dość upalnej pogody). Jest to wspaniała okazja do publicznego wyznania naszej wiary, dania świadectwa. Prosimy więc o udekorowanie okien naszych domów. Liczymy też, że nikogo z prawdziwych katolików na procesji nie zabraknie.

Natomiast od jutra zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę o g. 17.00.
Zakończenie nieszporów i poświęcenie wianków we czwartek – za tydzień.

Przypominamy, że jutro I piątek miesiąca. Zachęcamy więc do Komunii św. wynagradzającej. Ks. Kard. Kazimierz Nycz udzielił na jutro dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych.

2. Miło nam poinformować, że od połowy czerwca zaczynamy malowanie górnego kościoła. Od kilku miesięcy przygotowywane są także nowe witraże w prezbiterium. Ich montaż rozpocznie się w czasie wakacji.

3. W dalszym ciągu prosimy o pomoc w przenocowaniu od 28 lipca do 5 sierpnia młodzieży polonijnej. Prosimy o zgłoszenia jak najszybciej.

4. W niedziele 10 czerwca nasz parafianin Ks. Marek Sawicki odprawi o g. 13.00 swoja Msze św. prymicyjna, natomiast podczas Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będziemy świętować 15. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej przewodniczył będzie J. Em. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Już dzisiaj na te uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości.