Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018

1. Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii przeżywać będzie Rocznice I Komunii św. Zarówno dzieci jak i ich najbliższych polecamy modlitwie całej Wspólnoty Parafialnej.

2. Po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert muzyki kameralnej na skrzypce i wiolonczele. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej.

3. We czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało). Z tej racji po Mszy św. o g. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Będziemy szli, podobnie jak w roku ubiegłym: ul. Conrada, za pętlą skręcimy w ul. Brązowniczą i na plac przed kościołem, gdzie będzie zakończenie procesji.

Poszczególne ołtarze przygotują:
I – KSP Totuss Tuus i Akcja katolicka
II – Wspólnoty Neokatechumenalne
III – Legion Maryi
IV – Młodzież i harcerze

Przypominamy, że pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wiec do licznego udziału w tym wspaniałym wyznaniu naszej wiary. Prosimy też o udekorowanie na trasie procesji swoich domów i okien. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowej przychodzą w uroczystych strojach.

4. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek we wtorek o g. 17.30. Spotkanie przy Grocie Matki Bożej.

5. Legion Maryi organizuje autokarowa pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie. Wyjazd 12 czerwca o g. 15.00, powrót następnego dnia rano. Zapisy u ks. Piotra.

6. Przypominamy, ze od 28 lipca do 5 sierpnia przebywać będzie na terenie Warszawy, zwłaszcza Bielan grupa Młodzieży polonijnej z całego świata. Zwracamy się z prośba o zapewnienie im na ten czas noclegów. Chętnych prosimy z zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej. W sobotę po Mszy św. o g. 8.00 różaniec.

8. W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu gazetka parafialna.

9. W przyszła niedziele przezywać będziemy kolejny DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA. Tym razem w 100 rocznice odzyskania niepodległości pod hasłem DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Z tej racji o g. 12.00 na Polach wilanowskich w Świątyni Świętej Opatrzności odprawiona będzie Uroczysta Msza św. Przed Mszą o g. 8.00 procesja z Placu Piłsudskiego. (List Ks. Kardynała)