Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę składali ofiary do puszek dla poszkodowanych mieszkańców bloku przy Kochanowskiego 31. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas i w najbliższym czasie będą rozdysponowane dla potrzebujących .

2. Jutro II Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, tzw. Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego. Z racji zdjęć dla Dzieci pierwszokomunijnych Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona w dolnym kościele.

3. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św. Msza św. sprawowana będzie o g. 11.30. Pozostałe Msze św. odprawiane będą bez zmian - wg grafiku niedzielnego. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich Rodziców w piątek od g. 16.30. Natomiast próba z dziećmi we czwartek o g. 19.00.

4. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę we środę, 23 maja o g. 17.00

5. We czwartek (24 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ M.B. WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH - naszej Patronki. Jest to jednocześnie odpust w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o g. 6.30, 8.00 o 10.00 dla Chorych i Samotnych (z Sakramentem Namaszczenia Chorych) oraz o g. 18.00 i 19.00. W tym dniu obchodzić będziemy tez ustanowione przez Papieża Benedykta ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za ofiarę Jezusa Chrystusa oraz za wszystkich powołanych do Służby Bożej.

6. We czwartek też zapraszamy na WIECZÓR Z JEZUSEM, jak zwykle o g. 19.30 w dolnym kościele.

7. W sobotę nasz Parafianin diakon Marek Sawicki otrzyma w Trzebini święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w niedzielę 10 czerwca o g. 13.00. Polecajmy Go wiec naszej modlitwie. Jest to jednocześnie Dzień Matki. Pamiętajmy wiec szczególnie o naszych mamach.

8. W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy drzwiach do wzięcia nasza gazetka parafialna.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert w dolnym kościele pt. Arcydzieła muzyki kameralnej na skrzypce i wiolonczelę.

10. W ostatnim tygodniu lipca przybędzie na tydzień do Polski grupa Młodzieży polonijnej z całego świata. Dlatego osoby i rodziny, które chciałyby przyjąć Gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Myślę, że po doświadczeniach gościnności podczas ŚDM chętnych będzie wielu.