Przeskocz do treści

Ogłoszenia na V niedzielę wielkanocną – 29 kwietnia 2018

1/ WE WTOREK
1 maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Do tej pięknej staropolskiej modlitwy serdecznie zachęcamy. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę o g. 17.00.
1 , 2 MAJA NABOŻEŃSTWO MAJOWE PO MSZY ŚW. o g. 18.00 natomiast MSZE ŚWIĘTE będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

3/ W CZWARTEK
3 maja OBCHODZIĆ BĘDZIEMY UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. będą odprawiane o g. 6.30, 8.00, 18.00 i 19.00. Dodatkowo o g. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji OJCZYZNY.
Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18:00.

2/ W TYM TYGODNIU
Przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek będziemy się modlić a powołanych i i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek zachęcamy wiec do Komunii sw. wynagradzającej. Spowiedź i Msza sw. dla dzieci o g. 17.00.

W sobotę po Mszy św. o g. 8.00 spotkanie i modlitwa Kółek Różańcowych.

KANCELARIA będzie czynna TYLKO w poniedziałek. Sprawy pilne (pogrzeb, wezwanie do chorego) prosimy załatwiać w zakrystii bezpośrednio po Mszach świętych.

W kiosku jak zwykle są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła - gazetka parafialna.

3/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
6 maja obchodzić będziemy 140 r. urodzin Bolesława Chomicza i Święto Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej racji o g. 13.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie bp Jacek Jezierski - Ordynariusz Elbląski. Podczas Mszy św. wystąpi Orkiestra strażacka z Pcimia i zespół ludowy z Mełgwi k. Lublina. Po Mszy św. koncert przed kościołem, pokazy strażackie i grochówka. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

4/ INFORMUJEMY, ŻE
nasz Parafianin, dk Marek Sawicki 26 maja br. w Trzebini otrzyma świecenia kapłańskie. Ciesząc się ta radością prosimy tez o modlitwę w Jego intencji.

Arcybiskup Warszawski Kard. Kazimierz Nycz udzielił na najbliższy piątek (4 maja) dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

Za tydzień o 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej MOST. Zapraszamy.