Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018

Ludzkość zawsze przeczuwała istnienie życia pozagrobowego. Przez swoje zmartwychwstanie Chrystus dał nam podstawę do wiary w nasze zmartwychwstanie i życie wieczne. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki. W Mszy świętej słuchamy Zmartwychwstałego Pana i przyjmujemy w Eucharystii.

1/ DZISIAJ:
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego i duchowego przeżycia Triduum Paschalnego:

  • Zespołowi charytatywnemu za przygotowanie i obdarowanie świątecznymi paczkami podopiecznych naszej parafii.
  • Braciom z Kościelnej Służby Porządkowej za pomoc w rozprowadzaniu palm w ubiegłą niedzielę, a także za czynny ich udział w nabożeństwach wielkotygodniowych, z dzisiejszą Rezurekcją włącznie, a także za adorację przy Ciemnicy i Grobie Pana Jezusa
    Ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Bożego. Ofiarodawcy nowej chorągwi procesyjnej.
  • Liturgicznej służbie ołtarza – lektorom i ministrantom za czynny udział podczas nabożeństw i dzisiejszej Rezurekcji.
    Siostrom Katarzynkom – zwłaszcza S. Donacie za dekorację naszego kościoła: ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za troskę o wygląd wewnętrzny naszej świątyni, Siostrze Elżbiecie i Honoracie za przygotowanie dziewcząt do procesji rezurekcyjnej,
  • Scholi (bardzo powiększonej) za śpiewy podczas nabożeństw wielkotygodniowych i dzisiejszej Rezurekcji. Za występ z pieśniami wielkanocnymi dziękujemy naszemu Chórowi i jego Dyrygentowi P. Janowi, P. Tomaszowi za grę organową i śpiew podczas całych Świąt Wielkiej Nocy
  • Kapłanom za spowiedź, przygotowanie liturgii oraz klerykom za wczorajsze święcenie pokarmów i obecność w naszym kościele w tych dniach.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom za tak liczny udział w całym Triduum paschalnym składamy staropolskie BÓG ZAPŁAĆ!

Dzisiaj i jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego.

Natomiast jutro ofiary składane na tacę są jak zwykle przeznaczone będą na potrzeby KUL-u i PWTW w Warszawie.

Przypominamy, że od wtorku nie będzie Mszy św. o g. 17.00. Będzie natomiast Msza św. o g. 19.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i dodatkowa Msza o 17. Zachęcamy wszystkich do komunii św. wynagradzającej.

W sobotę o g. 8.00 Msza św. wynagradzające Niep. Sercu NMP oraz adoracja i spotkanie Kołek Różańcowych.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Błogosławionych Świat – bogatych w optymizm i nadzieję. Niech Zmartwychwstały Chrystus towarzyszy nam w pielgrzymce życia na każdy dzień.