Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 25 marca 2018

1/ DZISIAJ:

 • o godz. 17.00 odprawione będzie, ostatnie w tym roku, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału w nim. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu uczestniczyli zarówno w nabożeństwie Drogi Krzyżowej jak i Gorzkich Żali.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć numer specjalny naszej parafialnej gazetki. Znajdziemy w nim mini przewodnik po Triduum Paschalnym przygotowany przez Młodzież naszej parafii. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodych na wakacyjne rekolekcje w Taizé - zobacz Most Franciszka .

2/ W TYM TYGODNIU:

 • kancelaria będzie czynna tylko do środy włącznie
 • spotkanie dziewcząt, które chcą w sposób bardziej czynny poprzez sypanie kwiatków czy noszenie poduszek uczestniczyć w procesji rezurekcyjnej we wtorek o g. 17.30. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkanie przy Grocie MB.
 • w tym tygodniu będziemy SPOWIADAĆ wg następującego porządku:
  do środy – przed i podczas Mszy Świętych rannych i popołudniowych; we wtorek spowiadać będziemy od 16.00 do 22.00; w Wielki Piątek od g. 15.00 do 18.00.
  Przypominamy jednak, że Triduum Paschalne nie jest czasem na spowiedź.
  Nie będziemy spowiadać w Wielki Czwartek, podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz w Święta.
 • Liturgia w Wielki Czwartek i Piątek oraz Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego (sobota) sprawowana będzie o g. 19.00.

3/ W WIELKI CZWARTEK:

 • kończy się Wielki Post i rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego zachęcamy do licznego udziału w liturgii nie tylko w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ale również w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.
 • W czwartek przed południem o g. 10.00 w katedrze na Mszy Św. zwanej Mszą Krzyżma kapłani gromadzą się wokół swojego Biskupa, odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich. Tam też Biskup dokonuje poświęcenia olejów potrzebnych do udzielania Sakramentów Świętych.
 • W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie przez wszystkich Kapłanów. Podczas liturgii będziemy się modlić w intencji kapłanów, kleryków oraz wszystkich grup parafialnych i całej parafii. Podczas tej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.
 • Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Naszą obecnością wyraźmy wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił.

4/ W WIELKI PIĄTEK:

 • liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu zachęcamy również w Wielką Sobotę, aż do wieczornej liturgii.
 • Podobnie jak w roku ubiegłym w Wielki Piątek o g. 15.00 zapraszamy na liturgię dzieci.
 • w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 08.00. będzie sprawowana w naszym kościele Liturgia Godzin.
 • O g. 15.00  zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego do Ciemnicy (dolny kościół).
 • Wszystkich pragnących trwać razem na modlitwie serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Adoracja trwać będzie od godz. 07.00. do 22.00.

5/ LITURGIA WIGILII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpocznie się o g. 19.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Msza Św. będzie odprawiona w intencji wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają ofiary. W tym dniu odbywa się także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece. Jest to najważniejsza liturgia w ciągu roku.

 • święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie w dolnym kościele od godz. 08.00. do 17.00. Tu będzie też można nabyć wodę święconą rozprowadzaną przez naszych ministrantów.

6/ ZA TYDZIEŃ:
w Wielkanoc Msza Św. rezurekcyjna z procesją o godz. 06.00. rano. Wszystkich też zapraszamy do udziału w procesji. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze Św. jak w każda niedzielę i święto. Mamy nadzieję, że nikogo na Mszy Św. nie zabraknie.

7/ INFORMUJEMY, ŻE:

 • od Świat Wielkanocnych (aż do końca września) następuje zmiana godziny w dni powszednie (poniedziałek - piątek!) Mszy św. wieczornej. Nie będzie Mszy św. o g. 17.00, będzie natomiast o g. 19.00. Godziny pozostałych Mszy św. pozostają bez zmian. W Wielki Czwartek i Wigilię Zmartwychwstania można jeszcze zamawiać intencje mszalne.
 • Rozdawanie paczek świątecznych dla najbiedniejszych Parafian odbędzie się we środę od g. 10.00. Zainteresowanych zapraszamy.
 • W ubiegłym tygodniu zmarł prof. Janusz Stępniewski – architekt naszego kościoła. Msza pogrzebowa odbędzie się jutro o g. 13.00 w kościele OO. Jezuitów na ul Rakowieckiej. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.