Przeskocz do treści

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca 2018

1/ DZISIAJ:

O g. 13.00 Msza św. oraz spotkanie Dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców.
Natomiast o 15.00 zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej zatytułowany "MISERERE".
Wystąpią zespoły zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr: Warszawski Chór Żeński „HARFA” (dyr. Joanna Kreizler), Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (dyr. Paweł Hruszwicki), Chór "EPIFANIA" (dyr. Zuzanna Falkowska). Podczas koncertu zabrzmią wielogłosowe utwory wykonywane a cappella takich kompozytorów jak między innymi: Nowowiejski, Furmanik, Szaliński, Sawa, Ingegneri, Berchem, Lotti, Mozart, Mendelssohn, Gasparini, Deak-Bardos, Kodaly, Nees.

Wstęp wolny.
Prowadzenie koncertu - Andrzej Krusiewicz
Kierownik artystyczny - Paweł Hruszwicki
Organizator - Oddział Warszawski Polskiego Związku Chórów i orkiestr

Przed kościołem oraz w kiosku parafialnym można nabyć świece Wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla najuboższych. Zachęcamy też do kupowania gazet.
Można także ofiarować dar serca ubogiemu bliźniemu. Do przygotowanych przez CARITAS koszy można jeszcze składać dary rzeczowe: produkty żywnościowe, słodycze (w oryginalnych opakowaniach), środki utrzymania czystości, zabawki itp. Wszystkim ofiarodawcom za okazane praktyczne miłosierdzie bardzo dziękujemy. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w niedzielę wielkanocna podczas Rezurekcji.

2/ W PIĄTEK:
Zapraszamy na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową. Podobnie jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego osiedla. Po Mszy sw. o g. 18.oo wyjdziemy z kościoła; ul. Brązowniczą, dojdziemy do ul. Conrada i chodnikiem do Krzyża na ul. Kwitnącej; następnie dawną ul. Kwitnącą do Brązowniczej i Brązowniczą do kościoła. Zakończenie przy Figurze Chrystusa Miłosiernego.
Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę o g. 16.00.

3/ W SOBOTĘ:
Podczas Mszy św. o g. 8.00 odbędzie się obrzęd włączenia do tzw. DUCHOWEJ ADOPCJI. Wszystkie osoby chętne do tej wspaniałej modlitwy zapraszamy. Bliższe informacje i zapisy przy wyjściu z kościoła.

Legion Maryi obchodzi jubileusz 30-lecia postania Wspólnoty w naszej parafii. Z tej racji o g. 12.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. dla Sympatyków i Przyjaciół serdecznie zapraszamy

Także w sobotę o g. 9.00 kolejne spotkanie Wspólnoty Dorosłych 30+. Chętnych serdecznie zapraszamy.

4/ INFORMUJEMY:
wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedziele Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby Parafii.

Informujemy także, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Wielka Sobotę - WILGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o g. 19.00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy

W dniach 25.06-05.07.2018 r. organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Francji i Hiszpanii. Dolna granica uczestników to 6 klasa szkoły podstawowej. Koszt wyjazdu to ok. 2600 zł. Bliższe informacje i zapisy można uzyskać u ks. Marcina Piecyka.

Przy wyjściu z kościoła można wziąć gazetkę parafialną. Ofiary składane przy jej nabyciu są przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla ministrantów. Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.