Przeskocz do treści

Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

1/ DZISIAJ
podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału także w Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 08.00. i 18.00, o godz. 16.15 z udziałem dzieci.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, którzy w ubiegłym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyli.

2/ WE CZWARTEK
po raz kolejny obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach pamiętajmy więc o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego, o których pamięć miała zostać zapomniana Pamiętajmy o ich ogromnym cierpieniu i ofierze, którą przez tyle lat składali.

Z racji I czwartku będziemy się modlić w intencji powołanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne;

w piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.00. Zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej. O g. 16.15, jak zwykle w Wielkim Poście –Droga Krzyżowa

W sobotę po Mszy św. o g. 8.00 modlitwa różańcowa i spotkanie formacyjne dla Członków Róż Różańcowych.

3/ W SOBOTĘ
też przypada 200 rocznica powstania Archidiecezji Warszawskiej oraz 11 rocznica Ingresu do naszej Archidiecezji Kard. Kazimierza Nycza, a w Niedzielę Dzień Imienin naszego Pasterza. Z tej racji w sobotę o g. 10.00 w katedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście obędzie się wykład nt. powstania Archidiecezji, a o 11.00 uroczysta Msza św. dziękczynna. Serdecznie zachęcamy wiec do udziału w tych uroczystościach.

W kiosku tez można, jak zwykle nabyć nowe numery gazet i czasopism. Także w kiosku oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii. Natomiast od przyszłej niedzieli można będzie ofiarować dar serca ubogiemu bliźniemu. Do przygotowanych przez CARITAS koszy można będzie składać dary rzeczowe: produkty żywnościowe, słodycze (tylko w oryginalnych opakowaniach), środki utrzymania czystości, zabawki itp. Przypominamy tez o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz naszej parafialnej CARITAS.

4/ W sobotę - 24 marca, nastąpi uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji obrony dziecka, którego życie zagrożone jest w łonie matki, a także modlitwą w intencji jego rodziców. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na odmawianiu, każdego dnia jednego dziesiątka różańca świętego i specjalnej modlitwy. Bliższe informacje można uzyskać punkcie informacyjnym, który znajduje się pod chórem .

Wszystkie osoby śpiewające, zarówno młodzież jak i dorosłych, zapraszamy do wspólnego śpiewu w czasie liturgii Triduum Paschalnego. Próba w najbliższy piątek (2 marca) o godz. 20.00 w sali Matki Bożej.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek o 19.30 również do sali Matki Bożej.

Informujemy, ze rekolekcje wielkopostne odbywać się będą w naszej parafii za dwa tygodnie, czyli od 11 do 14 marca. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w nich.

W galerii pod chórem powieszone zostały nowe obrazy: Św. Brata Alberta, O. Maksymiliana Kolbe, św. Beretty Molli oraz bł. Marianny Biernackiej. Ich poświecenia dokonamy w najbliższą niedziele podczas Mszy św. o g. 10.00. Chcemy podziękować p. Markowi i jego rodzinie za pomoc w ich powstaniu. Dziękujemy także ofiarodawcom nowych, większych ekranów telewizyjnych. Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła można otrzymać gazetkę parafialna. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.

W sobotę 3 marca o g. 9.oo w Sali Matki Bożej rozpoczynają się semestralne wykłady z antropologii w ujęciu katolickim, organizowanych przez P.O.A.K. Wykładowcą będzie ks. prof. Tomasz Stępień. Chętnych serdecznie zapraszamy.