Przeskocz do treści

Ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2017

1/ DZISIAJ
Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kiosku parafialnym można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko.

Porządek Mszy św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Ponieważ jest to niedziela, a niestety wiele osób musi pracować, więc mimo wieczerzy wigilijnej, będzie Msza św. o g. 18.00. Jednak nie będzie możliwości spowiedzi. Przypominamy też, że nie będziemy spowiadać w Święta.

Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy, czyli jeden posiłek do syta, jak i jakościowy, nie spożywa się wiec pokarmów mięsnych. Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma św., zwłaszcza fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.

Dziękujemy wszystkim: dzieciom, młodzieży jak i starszym za udział w Roratach i wspólna modlitwę przygotowująca do Bożego Narodzenia. Dziękujemy także zespołom i grupom, które przygotowywały dzieciom poranne śniadania.

Grupie Charytatywnej zaś oraz bardzo licznym sponsorom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za zorganizowana pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Msza św. dziękczynna w ich intencji będzie odprawiona dzisiaj o północy podczas Pasterki.

W I i II Dzień Świąt oraz najbliższa niedzielę Msze św. odprawiane będą wg porządku świątecznego. Zapraszamy do licznego udziału w nich. Niech te Święta będą spotkaniem najpierw z Panem Bogiem, a później z najbliższymi.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

Miło nam poinformować, ze w dn. 19 grudnia papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Jest to bardzo poważny krok w drodze do Jego beatyfikacji. Pozostał jeszcze do udowodnienia cud za Jego wstawiennictwem. Prosimy wiec o modlitwę w tej intencji.