Przeskocz do treści

Ogłoszenia na III niedzielę Adwentu („Gaudete! = Radujcie się!”) – 17 grudnia 2017

1/ WCZORAJ

Zakończyliśmy przedświąteczną część wizyty duszpasterskiej. Wszystkim, którzy nas przyjmowali bardzo serdecznie, dziękujemy za miłe spotkanie, modlitwę, rozmowę i złożone przy tej okazji ofiary.

2/ DZIŚ

Rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy Św. oraz w poniedziałek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy więc do wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Młodzież zapraszamy na godz. 20.00. Nie będzie kazań na Mszy św. o g. 17.00.

Wtorek będzie dniem spowiedzi. Spowiadać będziemy od g. 8.00 – 12.00 i od 15.00 – 21.00.

Prosimy tak zorganizować sobie zajęcia, aby nikogo na rekolekcjach nie zabrakło. Zapraszamy także do spowiedzi, ponieważ nie będziemy spowiadać w Święta. Trudno też będzie się wyspowiadać w przyszła niedziele. Prosimy więc, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę, bo może się okazać, ze zabraknie nam czasu.

- W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w Roratach odprawianych w każdy dzień powszedni o g. 6.30 rano.

- Można nabywać opłatki oraz świece Caritas. Dzisiaj tez można jeszcze składać do koszy dary rzeczowe dla ubogich.

- Natomiast ministranci rozprowadzają sianko.

Zachęcamy wszystkich parafian do nabywania prasy katolickiej (W tygodniku „Niedziela” artykuł o „Biblii na Chomiczówce”) oraz gazetki parafialnej, TYM RAZEM JUŻ świąteczny, kolorowy numer. Znajdziemy w nim komentarze do wszystkich Ewangelii nadchodzących Świąt, a także propozycję modlitwy i przebiegu wieczerzy wigilijnej.

Dzisiaj po Mszy św. o g. 13.00 odbędzie się w naszym kościele „KONCERT ŚWIĄTECZNY” w wykonaniu Solistów i Orkiestry Filharmonii Narodowej pod kierunkiem prof. Jana Lewtaka. W programie m.in. największe „klasyki” polskiej muzyki poważnej na wesoło oraz polskie kolędy. Bardzo serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości zapraszamy.

Paczki dla najbardziej biednych i potrzebujących rozdawane będą w najbliższą środę od g. 10.00 do 12.00.

3/ W SOBOTĘ:

  • Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę o g. 16.00.

4/ ZA TYDZIEŃ:

  • Przypada wigilia. Mimo ze jest to niedziela zachęcamy do spożywania potraw postnych, tak bardzo charakterystycznych dla tego rodzaju wieczerzy.
  • O północy zostanie odprawiona Msza św. zwana Pasterką. Porządek Mszy św. w Wigilię oraz I i II Dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do udziału w liturgii.