Przeskocz do treści

Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu – 3 grudnia 2017

Chrystus wzywa nas dzisiaj do czuwania, bo przyjdzie w chwili, w której się nie domyślamy. Nie może nas zaskoczyć, jak potop za czasów Noego, który zaskoczył i pochłonął ludzi grzeszących beztrosko. Gotowe niech będzie nasze sumienie, aby spotkanie z Panem było radosne. Modlitwa Mszy św. zachęca nas, abyśmy przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie z Panem.

1/ DZIŚ:
- rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach Św. nie tylko niedzielnych, ale i w dni powszednie; do większej czujności, gorliwości w modlitwie, a także czynienia dobrych uczynków.

Tradycyjne Roraty odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci z lampionami zapraszamy we wtorki i czwartki na g. 6.30. Dzieci po Mszy roratniej zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Gdyby Rodzicie i Opiekunowie nie mogli zostać Siostry i Panie Katechetki pomogą w doprowadzeniu dzieci do szkoły.

- Zapraszamy także do spowiedzi już na początku Adwentu, nie czekając na ostatnie chwile. Rekolekcje zaczną się w III niedzielę adwentu, czyli 17 grudnia. Już dzisiaj zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby nikogo na nich nie zabrakło

- W kiosku oraz przedsionku kościoła można nabyć świece wigilijne. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, świąteczną pomoc dla rodzin, obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszych szkół. Także do koszy przy wejściu można składać dary rzeczowe.(żywność, w oryginalnych opakowaniach, słodycze, dary rzeczowe….).

- Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny. Opłatki te będą poświęcone podczas każdej Mszy Św. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.

- Dzisiaj o g. 19.00, w sali Matki Bożej - adwentowe spotkanie MOSTU - parafialnej grupy Młodych. Zapraszamy wszystkich studentów i licealistów.

2/ W CZWARTEK:
- przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Do udziału w tej liturgii zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza poszczególne wspólnoty i grupy.

3/ W PIĄTEK;
Przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o g. 8.00 zapraszamy na uroczyste śpiewanie Godzinek. Natomiast o g. 10.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. i adoracja do g. 13.00.

4/ INFORMUJEMY, ŻE:
w kiosku parafialnym można nabyć nowe numery gazet i czasopism, , a przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną.

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich Rodzicom przypominamy o Mszy św. i spotkaniu w przyszła niedziele o g. 13.00.
Natomiast na Msze św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

O g. 19.00 w sali Matki Bożej kolejne spotkanie biblijne - Biblia na Chomiczówce. Tematem będą księgi Proroków mniejszych.

5/ PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

ul. P. Nerudy 2 i 3 - poniedziałek – 4 grudnia
ul. P. Nerudy 4 i 5 - wtorek – 5 grudnia
ul. P. Nerudy 8 - środa – 6 grudnia
ul. P. Nerudy 7 - czwartek – 7 grudnia
ul. P. Nerudy 10 – piątek – 8 grudnia
ul. P. Nerudy 12 – sobota -9 grudnia

ul. P .Nerudy 6 - poniedziałek – 11 grudnia
ul. P. Nerudy 9 - wtorek – 12 grudnia
ul. Aspekt 77, 75, 73 i 71 – wtorek – 12 grudnia

Za dotychczasowe miłe przyjęcie w ubiegłym tygodniu bardzo dziękujemy. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary.

Zespół Szkół Nr 124 (czyli gimnazjum i szk. podst. przy ul. Conrada) zapraszają na szkolny kiermasz, który odbędzie się jutro – 11 grudnia od g. 14.30 do 20.00.
Natomiast szkoła podstawowa Nr 80, przy ul. Aspekt na taki sam kiermasz zaprasza w najbliższą sobotę – 9 grudnia w g. 10.00 – 13.00. Także w tym tygodniu szkoła przyjmuje elektro-śmieci.