Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXXIII niedzielę zwykłą – 19 listopada 2017

1/ DZISIAJ:
Dzieciom pierwszokomunijnym i ich Rodzicom przypominamy o Mszy św. i spotkaniu o godz. 13.00.
Dzisiaj też w całym Kościele łączymy się w modlitwie z najbardziej biednymi i potrzebującymi. Naszym zaś konkretnym uczynkiem może być Świąteczna Paczka lub dar dla ubogich z naszej Parafii. Już za kilka dni w Adwencie będzie okazja do pomocy podczas zbiórki organizowanej przez Caritas naszej Parafii.

2/ W ŚRODĘ:
Gościć będziemy w naszej parafii 22 chóry dziecięce i młodzieżowe z Warszawy i okolic. O g. 18.30 w dolnym kościele odbędzie się wspaniały koncert w ich wykonaniu. Będzie śpiewać jednocześnie ponad 250 dzieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy. [ plakat ze szczegółami ]

Jest to także wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszego organisty p. Tomka, chóru oraz schól: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych.

3/ W CZWARTEK
Zapraszamy na kolejne modlitewne spotkanie „Wieczór z Jezusem”, jak zwykle o g. 19.30. O g.16.00 Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę.

4/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
Przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

5/ INFORMUJEMY, ŻE:
W kiosku można nabyć nowe gazety i czasopisma.
Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za złożone w tym tygodniu ofiary na potrzeby kościoła.

Pragniemy poinformować, ze jednym z punktów formacji Drogi Neokatechumenalnej jest ewangelizacja i świadectwo. Dlatego od ubiegłej niedzieli członkowie tej wspólnoty odwiedzają niektóre domy naszych Parafian.

Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Wizyta ma na celu błogosławieństwo domu i jego mieszkańców, wspólną modlitwą oraz duszpasterska rozmowę z mieszkańcami. Dlatego prosimy przygotować stół z białym obrusem, wodę święconą, Pismo św. oraz krzyż i świece. Prosimy też o obecność - w miarę możliwości - wszystkich domowników. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o powieszenie karteczki z zaproszeniem na drzwiach domu.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NA NAJBLIŻSZE DNI:

ul. M. Dąbrowskiej 3- poniedziałek - 20 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 5– wtorek – 21 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 1 – środa - 22 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 7 i 8 – czwartek – 23 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 10 - piątek – 24 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 9 i 17 – sobota - 25 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 11 – poniedziałek – 27 listopada
ul. M. Dąbrowskiej 13 i 19 – wtorek – 28 listopada

Wizyta trwa od poniedziałku do piątku w g. 18.00 - 22.00, a w sobotę od 11.00 - 16.00. Za miłe przyjęcie już dzisiaj dziękujemy. W związku z wizytą duszpasterską nie zawsze będziemy spowiadać o g. 18.00. Zainteresowanych prosimy o spowiedź w innym terminie.

6/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Podczas Mszy św. zostaną wręczone nominacje na kolejne lata, a po Mszy - spotkanie i rozmowa. OBECNOŚĆ ZAINTERESOWANYCH OBOWIĄZKOWA.