Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXXII niedzielę zwykłą – 12 listopada 2017

1/ DZIŚ:

Dzisiaj w całym kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym pt. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim wschodzie” - tzn. w tych krajach i miejscach, gdzie ciągle - ze względu na wiarę - giną miliony ludzi. Chcemy ich wspierać nasza modlitwą; także ofiary złożone na tace są przeznaczone na materialna pomoc tym Kościołom i Wspólnotom.

O g. 11.30 odprawimy Mszę św. za ks. Marcina Żugaja i ks. Marcina Piecyka, którzy wczoraj obchodzili imieniny. Zapraszamy.

Po Mszy sw. o g. 13.00 zapraszamy na spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.

2/ W SOBOTĘ

18 listopada o godz. 9:00 rano w sali przy kancelarii parafialnej kolejne spotkanie Wspólnoty Dorosłych 30+ (zapraszamy także oczywiście osoby nieco młodsze).

3/ INFORMUJEMY, ŻE:
W kiosku parafialnym można nabyć kolejne numery gazet i czasopism, a młodzież rozprowadza cotygodniowe gazetki.

W przyszły poniedziałek, czyli 20 listopada, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jej celem jest błogosławieństwo domu i jego mieszkańców, wspólna modlitwa i duszpasterska rozmowa. Prosimy więc przygotować stół z białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą. Prosimy także, w miarę możliwości, o obecność w domu wszystkich jego mieszkańców.

W tym roku rozpoczynamy od ul. M. Dąbrowskiej Nr 3 - w poniedziałek i Nr 5 - we wtorek. Porządek wizyty na kolejne dni podamy za tydzień. Informacje o wizycie będzie można teź znaleźć na stronie parafialnej.

Jak już informowaliśmy, pragniemy zorganizować dyżury w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, dlatego osoby, które chciałyby się w to dzieło zaangażować, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Koniecznie w tym tygodniu

Młodych Małżonków, którzy chcieliby przeżywać swoje małżeństwo w bliższej relacji z Bogiem i sobą nawzajem zapraszamy na spotkania Wspólnoty Domowego Kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.

Jak zapewne wszyscy zauważyli w bocznych nawach i kaplicy zostały zamontowane ekrany telewizyjne, które pozwalają z każdego miejsca mieć przed oczama ołtarz i to, co na nim się dzieje. Mamy nadzieję, że pomoże to bardziej się skupić i głębiej przeżywać tajemnicę Eucharystii.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić po raz pierwszy ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Odbędzie się on pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Chcemy ich wspierać naszą modlitwą, ofiarą, a przede wszystkim uczynkami miłości i troski o nich.