Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXXI niedzielę zwykłą – 5 listopada 2017

1/ DZIŚ:

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. są zbierane ofiary na obiady dla dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin naszej parafii.

Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. spotkanie grupy MOST. Zapraszamy wszystkich studentów i licealistów do sali Matki Bożej.

Także po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej.

Młodzież, która rozpoczęła swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania spotyka się w przyszłą niedzielę - 12 listopada - na Mszy świętej o godzinie 18.00.

Za tydzień o 19.00 kolejne spotkanie - Biblia na Chomiczówce – tematem będzie Księga Daniela.

Przyjmujemy jeszcze na WYPOMINKI za naszych bliskich zmarłych.

Przypominamy, że o godz. 17.00 przez cały listopad odprawiana jest Msza św. gregoriańska. Nazwiska i imiona na poszczególne dni znajdują się w gablocie od ul. Conrada.

Natomiast WYPOMINKI ROCZNE czytane są w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 7.00. i 10.00.

2/ W PONIEDZIAŁEK;
Akcja katolicka zaprasza na Msze św. o g. 18.00 i spotkanie formacyjne.

4/ W SOBOTĘ;
z racji 99 rocznicy odzyskania niepodległości o g. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Pozostałe Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni.
Natomiast w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie o g. 9.00 odprawiona Msza św. z udziałem przedstawicieli Władz Państwowych. Wieczorem o 20.00 zaś odbędzie się koncert niepodległościowy. W zakrystii dla chętnych sa do odebrania zaproszenia.

Jest to także dzień imienin Ks. Marcina Żugaja i Ks. Marcina Piecyka. Mszę św. dziękczynną za Solenizantów odprawimy jednak w najbliższą niedzielę o g. 11.30. Podczas Mszy św. Solenizantom złożymy życzenia.

4/ INFORNUJEMY, ŻE
W kiosku parafialnym można nabyć kolejne numery gazet i czasopism.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o spotkaniu w najbliższa środę o g. 19.00 – w dolnym kościele.

Za tydzień, czyli 12 listopada w niedzielę, nasza parafia będzie gościła rodziców ze szkoły św. Franciszka w Warszawie. Przyjadą oni do nas, by opowiedzieć o swoim dziele - „Gościniec... poprzez czas i przestrzeń”. To biblijna gra przygodowo–scenariuszowa prowadząca do miejsca narodzenia Chrystusa. Stworzona z myślą o radosnym wprowadzaniu całej rodziny – a zwłaszcza dzieci – w świat chrześcijańskich wartości. Pomagająca budować relacje w świecie, który zachęca do samotnego spędzania czasu, oraz skutecznie odrywająca od komórek, tabletów czy komputerów. Gra ta, jako pierwsza w historii, uzyskała patronat Komisji Episkopatu Polski. Po Mszach będzie możliwość rozmowy z autorami oraz zakupienia gry. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z tą inicjatywą.

Miło nam poinformować, ze wczoraj nasz kleryk Marek Sawicki należący do Wspólnoty Księży Salwatorianów otrzymał święcenia diakonatu. Markowi gratulujemy, a wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w Jego intencji oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.